Mutějovický věrtel naplnili pěti kouskyHostující trenér Zdeněk Mužík oproti předešlým zápasům přeskupil řady a odměnou mu bylo vysoké vítězství a výborný výkon mužstva. V 15. minutě si na nádherný centr Vondry naběhl Kubát a hlavou otevřel skóre. Ještě než se domácí stačili vzpamatovat, přišel v 17. prudký centr Motlíka a domácí obránce Kinter překonal svého gólmana Melče podruhé. Mutějovice zahrozily ve 25. minutě, kdy se v sólovém úniku objevil Staněk, ale Doušu nepřekonal.

Domácí bez zraněného kanonýra Sajnera postupně hru vyrovnali, jenže do šancí je nepouštěla jejich mizerná finální přihrávka. Pak přišly dvě velké chvíle hostů, ale bez gólového efektu. Nejprve ve 43. neproměnil své sólo Slanina a ve 45. po nádherné akci Brabce překopl Motlík branku z malého vápna.

Hned po přestávce byl v sólovém úniku a kličce na brankáře Melče faulován Bouška, pískal se pokutový kop a Kubát ho proměnil – 0:3.

Po této brance bylo na hřišti už jen jedno mužstvo a 64. minutě se prosadil nekompromisní střelou Motlík na 0:4. Poslední ohrožení hostující svatyně přišlo po chvilce, kdy trestný kop Knapa skvěle vyrazil Douša a fantastickým zákrokem zlikvidoval i dorážku Staňka.

V 68. minutě po dalším obléhání domácí branky zakončil kanonádu na 0:5 Teniak.

Od té chvíle již hosté kontrolovali hru a domácí se prakticky na nic nezmohli.

„Předvedli jsme výborný výkon a těší uznání domácích, že údajně takhle dobrý tým na jejich hřišti v sezoně nehrál,“ usmíval se tentokrát skutečně spokojen ý manažer Hostouně Miroslav Vlček.

Mutějovice – Hostouň 0:5 (0:2). Branky: 15. a 49. Kubát, 17. vlastní, 64. Motlík, 68. Teniak. Rozhodčí: Vočka ml.

Hostouň: Douša – Vondra, Elman, Černý, Vlček (40. Teniak) – Kubát, Marhoul, Motlík (70. Mikšovský), Brabec – Slanina, Bouška (58. Eiselt).