Hosté přijeli bez své největší zbraně – záložník Šnídl se zranil při futsalu. Navíc nejsou úplně zvyklí na velké hřiště a za celý zápas Doušu vážněji neprověřili.

Domácí v kombinaci také trochu tápali. Zkraje znervózněli po dvou neproměněných šancích, ale ve 22. minutě dorazil hlavní hrdina duelu Motlík pokus Slaniny a přece jen vedli.

Ve druhé části navíc hru zpřesnili, kombinovali ve větší rychlosti a přidali i uklidňující branky. Jejich nejlepší hráč Motlík vzal vše na sebe a z vápna dal na 2:0, Poté sice zazdil sólo, v němž ho vychytal Kopernický, ale následně připravil únik D. Kohoutovi a ten uzavřel účet zápasu.

„Jestli byl soupeř oslabený či ne, to vůbec neřeším. Pro mě je dobře, že kluci zápas zvládli, podruhé v řadě udrželi vzadu nulu a potvrdili body zvenku. Navíc Městečko nehrálo špatný fotbal, prostě jsme je nepustili do koncovky,” hodnotil spokojený kouč Hostouně Zdeněk Mužík.

Hostouň – Městečko 3:0 (1:0). Branky: 22. a 64. Motlík, 78. D. Kohout. Rozhodčí: Divílek.

Hostouň: Douša – Vondra, Černý, Elman, Jančár – Kubát, Motlík (84. Mikšovský), Marhoul, Brabec – Slanina (74. D. Kohout), Eiselt (63. Teniak).