Když se už ve 22. minutě nechal vyloučit za řeči hostující Kovač, vypadalo to s hosty, kteří přijeli bez zraněných es Herejta a Graua, hodně špatně. Ale opak byl pravdou. Matně hrající Hostouň sice měla šance, ale to hosté také. Obě mužstva je shodně pálila.

Od 63. minuty to neplatilo, Novák totiž trefil volejem Mrázův centr parádně a Loděnice vedly. Rozhodující momenty bitvy ale neustály.

V 83. si výborný Novák pohrál s domácí obranou i brankářem a předložil tutovku před prázdnou branku pro nabíhajícího Mráze, ale ten doteď neví, jak mohl z metru a půl překopnout branku.

A zase platilo staré pravidlo, nedáš – dostaneš. Hned z protiútoku poslal Teniak střílený centr před branku a od těla Boušky se odrazil míč za záda Patejdla– 1:1.

Kalich hořkosti si loděničtí hráči vypili do dna v předposlední minutě. Slanina dostal míč za obranu hostů do pozice zavánějící ofsajdem, a rozhodl.

„Jestli to byl ofsajd, to opravdu nemohu říci, z lavičky je to na velký čtverec daleko. Ale je pravda, že takhle dlouhá přesilovka pro nás byla spíš trestem. Zápas se nám nepovedl a musíme být šťastní, že jsme ho otočili,“ řekl domácí trenér Zdeněk Mužík.

Právě za obrat ale týmu poděkoval. „Kdyby Loděničtí dali svou jasnou šanci na dva nula, bylo by možná po nás. Takhle hráči začali jezdit a makat, vytvořili si tlak a nakonec ho i zúročili. To je pozitivum,“ dodal Mužík.

Sokol Hostouň – AFK Loděnice 2:1 (0:0). Branky: 83. Bouška, 89. Slanina – 63. Novák. Rozhodčí: Čermoch. ČK: 22. Kovač (L).

Hostouň: Douša – Vondra, Černý, Motlík, Vlček – Fišer (63. Eiselt), Kubát, Teniak, Elman – Bouška, Slanina.