Domácí Králův Dvůr B bojující o udržení se opět posílil o hráče třetiligového áčka a ze zápasu udělal jednoznačnou záležitost. Hosté se sice dostali k několika šancím, nedokázali ale trefit branku a prohráli 0:5.

Nastoupili sice bez své zraněné opory Motlíka, ale nebojácně a také dostali jako první do šance. Fišer ovšem neuspěl a pak již převzali otěže domácí, kteří dominovali. V 16. minutě je poslal do vedení Frydrych, po chvíli poslal míč hlavou za záda Doušy Machovec, pomezní ale nepochopitelně odmával ofsajd.

Brazilec Juninho poté trefil tyčku a na 2:0 zvýšil až Novák, kterému sice první střelu vyrazil Douša, druhou obránce,a le třetí dorážka byla úspěšná. V závěru půle ještě udeřil Juninho, na druhé straně Slanina vyhořel a po obrátce přidali domácí rychle ještě dva kousky. Zbytek šancí už zahodili. „Byla to lekce, ale prospěšná. Měli osm hodně kvalitních borců áčka a to se prostě projevit muselo, byť takhle vysokou porážku jsem nečekal. Ještě se musíme zlepšit,“ věděl kouč Hostouně Zdeněk Mužík, jehož tým má dál vše ve vlastních rukách. „Musíme získat čtyři body a nekoukat jen na Dobrou, ale i na Hřebeč,“ připomněl dotírající třetí tým tabulky.

Králův Dvůr B – Hostouň 5:0 (3:0). Branky: 16. Frydrych, 37. Novák, 45. a 62. Juninho, 65. Zelenka. Rozhodčí: T. Drábek.

Hostouň: Douša – Jančár, Elman, Černý, Schiller (13. Hlava) – Vondra, Kubát, Marhoul (60. Teniak), Fišer (84. Kohout) – Bouška, Slanina.