„Říkal jsem, že poslední krok bude nejtěžší a potvrzuje se to,“ hlesl mírně zklamaný kouč Hostouně Zdeněk Mužík po hektické koncovce utkání s Bránovem. Domácí do něj sice vstoupili dobře, měli řadu šancí, ale skórovali jen Motlíkem po hezkém vysunutí Bouškou a na tuhle trefu odpověděl brzy dalekonosnou ranou Štiller. "Trochu tam zaspal Kukelka," musel kritizovat jinak dobře chytajícího gólmana Mužík.

Když pak Hostouň váhala v koncovce i ve druhé části, přišel šok v 88. minutě. To proběhl přes pět hráčů Dochtor a Kukelka neměl nárok – 1:2. Honba alespoň za bodem skončila však úspěšně, v nastaveném čase se hlavou trefil Kubát.

„Zaplaťpánbůh za remízu. Postup bychom chtěli oslavit doma, ale víme, že Jeneč bude také těžkým soupeřem stejně jako pak Lidice. Oba zápasy jsou derby,“ připomněl Mužík, jehož mužstvo má čtyřbodový náskok na druhou Hřebeč.

Neskutečná přestřelka, jakou neuvidíte většinou ani na hokeji, se odehrála v Lidicích. Ty se sice proti opět nabité rezervě Králova Dvora snažily, ale prohrály 5:10!

Svitla jim sice naděje po Tyburcově vyrovnání na 1:1 v 18. minutě, ale za dalších šest minut to bylo 1:4 a pak už jen fotbalisté obou celků bavili diváky.

„Hráli proti nám o mnohem lepší kluci minimálně divizní kvality, kteří běhají a ještě umí s míčem. Dobře se na ně koukalo, ovšem já pochválím i svůj tým, že nebetonoval a přispěl k tomu, že i skalní fanoušci tleskali. Oběma stranám, protože to byl docela pěkný fotbal,“ chválil tentokrát jindy ostrý kouč Lidic Jaroslav Topka.

V jeho týmu se zaskvěl hattrickem Falout, jenž po přestávce snížil až na přijatelných 4:6. Ještě v 66. upravil Vosyka na 5:7, ale pak užtrefovali jen čerstvější Cábelíci.

Ve vedru samozřejmě nejčastěji podobným podmínkám uvyklý Brazilec Juninho – hned čtyřikrát.

Hostouň – Bránov 2:2 (1:1). Branky: 18. Motlík, 90 (+1). Kubát – 30. Štiller, 88. Dochtor. Rozhodčí: Černý.

Hostouň: Kukelka – Jančár, Černý, Elman, Bareš – Marhoul (70. Vondra), Kubát, Motlík, Bouška – Slanina, Fišer (75. Teniak).

Lidice – Králův Dvůr B 5:10 (2:5). Branky: 18. Tyburec, 33., 51. a 56. Falout, 66. Vosyka – Juninho 4, Veselý 2, Zelenka 2, Fulín, Frydrych. Rozhodčí: J. Štefan.

Lidice: Kohout – Tlustý, Halwiger, Puverle (67. Rudek), Míčka (35. A. Radosta) – Vosyka, Tyburec, T. Radosta, Egrmaier (25. Šípek) – Falout, T. Vysloužil.