Hostouň přijela do Vraného s tím, že potrápí domácí obranu, která přece jen zranitelná je. Na co se ale hráči vykašlali, to byla obrana. Přitom domácí mají útok snů.

Asi jen málo hostů zažilo v kariéře, že v rozmezí osmi minut dostali čtyři branky. A to se ještě před čtvrtou, která padla z penalty za faul na Maliňáka, jehož podtrhl brankář Douša (a byl vyloučen), se pár minut spíš diskutovalo.

Hosté přitom paradoxně začali ve Vraném tutovkou Teniaka, jenž mířil těsně mimo.

Ale pak dosud chválené duo stoperů Motlík – Černý prožilo chvíle hrůzy. Nechat ve vápně Galbavého tak, aby se samotou strachy třásl, to muselo skončit prvním gólem.

Vzápětí rychlý výpad T. Nováka a bomba k tyči na 2:0.

Pak už Hostouň jen rozehrávala ze středového kruhu. Deset vteřin po druhé trefě stopeři vystoupili, Volf si narazil na půlce s Galbavým a dával na 3:0.
Další rozehrávka, Vraňáci kradou míč a Maliňák je rázem sám před Doušou. Po jeho faulu (možná šlo o stopera) sám z penalty už za záda střídajícího Kukelky zvyšuje na 4:0.

A ještě do půle šikovný Urban drtí Hostouň dokonale.

Ale hostům poločasová pauza prospěla. Využili pochopitelné uvolněnosti Sokola a Novák se Slaninou korigovali. Pak ale opět chyboval Černý a šestý gól definitivně šance Hostouně odvál, byť Bouška (kvůli zaměstnání v týmu končí a do jara bude hostovat mimo Kladensko) ještě krásnou šibenicí snížil.

Mnohem více o utkání včetně ohlasů trenérů se dočtete v úterním vydání Kladenského deníku (6.9.)

Brankář Štěpán Šplíchal připraven, hlavičkuje duo Kubát - Motlík. Foto: R. Muzika