„Holt ta posvícenecká série musela jednou skončit,“ hlesl kouč Hostouně Zdeněk Mužík.

Sokol Hostouň – SK Slaný 1:5 (0:1)

Po utkání si Mužík svolal všechny svěřence do kabiny. Z výkonu jeho týmu byl hodně rozmrzelý. „Popřál jsem jim aspoň hezký zbytek neděle a ať si užijí posvícení,“ trpce odpověděl. Bylo vidět, že v sobě dusí velké emoce. „Jsem tady rok a půl a tohle pro mě bylo první velké zklamání. Máme před sebou ještě obrovský kus práce. Hráči si prostě musí uvědomit některé základní věci. Třeba plnění taktických pokynů, co jsme si řekli.“

Už první půle naznačila, že to se Sokolem nevypadá dobře. Ani jednou nevystřelil mezi tři tyče! Slanému přitom stačil průměrný výkon, aby udržel do přestávky díky trefě Husárka jednobrankový náskok. „Čekal jsem ten zápas těžší. Nováček si musí uvědomit, že fotbal je také o zkušenostech, o herním nasazení,“ hodnotil kouč Slaného Jiří Šarlinger.

Jakmile se na začátku druhé půle z blízkosti na hranici ofsajdu prosadil Švásta, bylo prakticky po zápase. Snaha se Hostouni upřít nedala, ale ke gólu jí chybělo mnoho. Kreativnost, myšlenka nebo jen dobrá přihrávka se v její hře hledala jen těžko. „Bez pohybu vepředu se nedá hrát fotbal. Naše kombinace byla zdlouhavá a nepřesná, soupeř se stačil vždy v klidu zatáhnout,“ zkritizoval Mužík ofenzivu.

Prohlédněte si fotogalerii ze zápasu

Slaný navíc ještě trestalo hrubky v hostouňské defenzívě. Volf se prokličkoval ve vápně a přesně zakončil, hlavou na hrozivých 4:0 zvýšil v 79. minutě po rohovém kopu Tauše svou druhou brankou v zápase Švásta. V podstatě z jedné náhodné akce se trefil k tyči Kubát a alespoň si tak zapsal snad jediný čestný úspěch. Pověstného „búra“ se ale domácí přesto nezbavili. Po další chybě obrany z úhlu pálil ke konci zápasu do sítě Tauš. Hosté tak skvěle navázali na poslední výhru 8:0 proti Tuchoměřicím a se skóre 13:1 se suverénně dostali do čela tabulky.

„Zatím je to jen začátek sezony,“ uculoval se Šarlinger. „Přechod z okresu do kraje je trochu těžší, hra je rychlejší i důraznější. Ale máme hráče v kádru, kteří se s tím musejí zkrátka poprat, kvalitu mají. Akorát ty horší si musejí sednout na zadek a to se přesně dneska stalo,“ zakončil Mužík.

Branky: 80. Kubát – 46. a 79. Švásta, 12. Husárek, 59. Volf, 86. Tauš. ŽK: 36. Švásta, 38. Hrdlička, 49. Volf, 89. Snovický. Rozhodčí: Kubíček – Nepraš, Voldán. Diváci: 350.
Hostouň: Kukelka – Jančár, Černý, Brabec, Vlček – Motlík, Kubát, Teniak (66. Hlůže), Tůma (90. Seidl) – Bouška, Šinágl (61. Slanina).
Slaný: Kudrna – Kozelka, Hafenrichter, Majtaník, Hrdlička – Landvojtovič (82. Snovický), Volf, Tauš, Husárek (72. Čablík) – Švásta, Hadrika.

Patrik SANDEV