Mírným favoritem by byla za normálních okolností Hostouň hrající o dvě třídy výš (I. B třída), ale nebude to tak. Hostouň staví na úvodní duel svůj B tým hrající IV. třídu (a je štikou soutěže).

„Áčko bude hrát až v sobotu proti Lhotě a všeobecně mu v turnaji budeme dávat prostor spíš proti silnějším soupeřům. Rezervu ale posílí někteří mladíci ode mě jako Kohout a Mikšovský stejně jako brankář Kukelka,“ sdělil trenér Hostouně Zdeněk Mužík, jehož tedy ve čtvrtek vymění na střídačce lodivod béčka Vaníček.

Hostouň už také hlásí první zimní posilu, je jí útočník Kamenných Žehrovic Karel Fišer. „Na dalších jménech teprve pracujeme,“ dodal Mužík.

Podzimní lídr A skupiny III. třídy TJ Unhošť by měl být outsiderem turnaje, sekretář Jaroslav Průcha však míní, že by tomu tak nemuselo být. „Očekáváme, že poslední nebudeme a že nějaké slušné výsledky uhrajeme,“ uvedl.

Unhošťští půjdou do turnaje se stejným kádrem, s nímž hráli na podzim. Rádi by ale vyzkoušeli braškovské Fridricha a Tichého, kteří by k nim měli v létě přestoupit.