Skóre se podařilo otevřít ve 12. minutě novém asistentovi reprezentačního kouče Vůjtka Josefu Jandačovi, jenž neohroženě předskočil domácího gólmana Fantu. 

Týmu Hvězd se nepodařilo navýšit vedení a to i přes dvě šance Martina Ančičky, jenž dvakrát ztroskotal na domácím brankáři. Fantu poté domácí fanoušci prohlašovali za boha.

Domácí ještě do poločasu otočili vývoj na svou stranu a do druhých 35 minut si nesli vedení 3:1. Sokol držel náskok o dvě branky dlouho, ale zásluhou Smoleňáka a posléze Ančičky bylo srovnáno na 4:4. Předsezonní posila Záhřebu Radek Smoleňák dorazil i kvůli tomu, že se osobně znal se zesnulým Kukelkou a v Hostouni párkrát trénoval chytání. „Původně jsem myslel, že tady nebudu, ale do Chorvatska odjíždím až v pondělí a jsem šťastný, že jsem se mohl exhibice zúčastnit," neskrýval své dojmy 28letý hokejista, kterého na zápas pozval střelec domácích Jaromír Šilhan.

Ten poté doplnil, že se nejednalo o jednorázovou akci. „Určitě budeme chtít, aby se to konalo každý rok, a chceme zvát větší hvězdy a doufám, že se příště setkáme v hojnějším počtu než letos," dodal jeden z organizátorů akce.

Největší aplaus od diváků si ale v závěru zápasu vysloužila tříletá dcerka Jiřího Kukelky Kačenka, která překonala střelou po zemi právě Šilhana v brance týmu Hvězd a rozhodla o vítězství Hostouně 5:4. Diváci nejen, že gólu zatleskali, ale dlouho poté vyvolávali i její jméno.

Po zápase přišla na řadu očekávaná dražba, do níž vložil své věci i Marek Židlický. Právě dres z jeho posledního působiště Detroitu Red Wings, vydražil Šilhan za 8 000 korun, cena za hokejku se vyšplhala ze všech nejvíc a skončila na dvaceti tisících korunách.

Kromě peněz z dražby byl Kukelkově rodině i věnován šek v hodnotě 350 766 korun, které byly vybrány díky veřejné sbírce.

Akce pokračovala ještě večer v hudebním stylu. Hodně kvalitním revivalem Kabátů se ukázala kapela Tabák Kabát Revival z Uherského Hradiště, vystoupily také Broky Františka Kanečka. 

My dodejme, že hostouňské akci se v Kladenském deníku budeme věnovat po celý týden. V pondělí najdete ohlasy aktérů zápasu, v úterý nahlédneme pod pokličku dopoledního turnaje, který vyhrála Hostouň. S mnoha zúčastněnými hvězdami jsme připravili rozhovory.

Sledujte tištěný Kladenský deník.

A prohlédněte si obsáhlou fotogalerii Bohumila Kučera a Davida Bauera, kteří zmapovali v Hostouni celý povedený sobotní den.

Hostouň – Hvězdy 5:4 (3:1)

Sestava týmu Hvězd: Šilhan – L. Procházka, Ševc, Smoleňák, P. Martinec – V. Skuhravý, T. Skuhravý, Bříza, Jandač, Židlický – Ančička. Náhradníci: Zachariáš, P. Bouška.

Hostouň: Fanta – Kučera, Kubát, Slanina, Jančár, Vokurka, Holoubek, Hromádka, Pelc, Šimo, Eiselt, Bíro, V. Kverka, Hartman, Tůma, J. Kverka.

Ondřej Jícha