Ten byl spokojený pouze po prvním poločase, který díky brance Fikejze vyhrál 1:0. Po závěrečném hvizdu se úsměvy přestěhovaly na stranu domácích. Díky zásahům Kabeleho a Hájka vystřídali svého soka na druhé příčce.

Kouč Zdeněk Hašek mínil, že to bylo pro jeho tým těžké utkání. „Hlavně v první půli byl Brod nepříjemný,“ podotkl s tím, že po obrátce se domácí zlepšili.

„Spíš to ale bylo tím, že soupeř už nebyl tak silný v soubojích a nestačil s námi běhat. Šli jsme za vítězstvím a vyhráli jsme zaslouženě,“ prohlásil hostouňský kormidelník s tím, že po změně stran se jim při absenci vysokých hráčů dařilo držet balon při zemi.

V závěru utkání došlo k šarvátce, po níž byl vyloučený brodský Skořepa. „Bylo to zbytečně vyhrocené. Ani nevím, z čeho to vzniklo. Na druhou stranu to dokazuje, že obě mužstva chtěla vyhrát,“ podotkl Hašek.

Hostouň – Český Brod 2:1 (0:1; 52. Kabele, 83. Hájek – 26. Fikejz; čk: 89. Skořepa). Hostouň: Kudrna – Vašák, Trapp, Hanuščík, Charvát – Patarocha (60. Kolmistr), Kulhavý, Marek, Kabele – Hájek (90. Dukát), Gajecký (46. Věchtík).