Etemike nastoupil do prvního poločasu zápasu s Duklou Praha, kterému se na rozdíl od Táborska povedlo postoupit do nejvyšší soutěže. V jejím kádru jsou také kladenští odchovanci Jakub Jeřábek a Jiří Hrubeš. I oni bojující o svoje místo na slunci a přispěli k výhře své Dukly 3:1.

Když se vrátíme k Etemikemu, po příchodu z Nigerie hrával v Českých Budějovicích za dorost, od roku 2020 byl ale dva roky bez klubu i pořádného zápasu. Šanci mu daly Zbuzany, odkud ho loni v létě získala Hostouň. Dal za ni 9 branek v ČFL a dvě v MOL Cupu v Hořovicích. Proto si nakonec vysloužil pozvánku na test do Táborska, které letos hrálo baráž o postup do nejvyšší soutěže.

Stoper Jakub Jeřábek hrál pod Petrem Radou pravidelně, ale minutáž tak vysokou neměl, většinou střídal. Nicméně má v postupové sezoně 27 zápasů v F:NL, k tomu tři další v poháru a jeden za béčko v ČFL. Ve třiadvaceti letech má odchovanec Sparty Doly a SK Kladno pořád obrovský potenciál.

Jiří Hrubeš hrál v minulém ročníku méně, ve druhé lize má jen 9 startů a dalších 13 v ČFL za B tým Dukly. Dal tam čtyři branky. Také jemu je třiadvacet, a kdyby se mu povedlo v kádru Petra Rady udržet, čeká ho životní sezona mezi českou elitou.

close Fotbaloví odchovanci Jakub Jeřábek (vlevo) a Jiří Hrubeš hájí barvy Dukly Praha. info Zdroj: Deník/Rudolf Muzika zoom_in Fotbaloví odchovanci Jakub Jeřábek (vlevo) a Jiří Hrubeš hájí barvy Dukly Praha.