„Jsme už v klidu. Hostouni jde o víc, my ale chceme nějaké body určitě přivézt," prohlásil kapitán hostů Marek Mucha. Právě on je z kádru jeho týmu tím, kdo má za poslední sezony největší zkušenosti s hostouňským fotbalem. „Pokud si dobře vzpomínám, tak v poslední době bude nedělní vzájemné utkání jedním z mála, v němž nebudeme pod tlakem," řekl velvarský záložník.

Na podzim vyhrály Velvary 3:0, byť po vyloučení Obrtlíka a neproměněné penaltě soupeře hrály dlouho v deseti. „To byl jediný zápas na podzim, který se nám povedl," tvrdil Mucha a uznal, že ve velvarském kádru není moc pamětníků předešlých vzájemných duelů. Podle jeho slov je na tom Hostouň tak, jak na tom byli oni na podzim. „Co čtu, tak hrají dobře, body však nemají, protože prohrávají o gól. Taková deka se těžko odkopává," konstatoval.


Současnou pohodu v kabině si po sedmi výhrách v řadě Mucha pochvaluje. „Dáváme góly, málo inkasujeme a většinou vedeme. Důležité je, že se prosazuje Müller a Komjatý. Když je potřeba záchranná brzda, tak se z trestňáku trefí Budějský," usmál se nejzkušenější hráč Slovanu a dodal, že nechce, aby Hostouň byla mezi sestupujícími, protože je blízko a zápasy s ní mají náboj. „Ale v žádném případě jí k tomu nepomůžeme," uzavřel. Otázka je, v jakém stavu bude jeho forma po páteční veselce předsedy klubu Davida Vedrala!

„Momentální forma hovoří jasně pro Velvary a doufám, že to budeme my, kdo ji ukončí," přeje si záložník Hostouně Tomáš Marek s vědomím, že jeho mužstvo se musí prezentovat kvalitní, důslednou defenzivou a prací všech hráčů na sto dvacet procent. „Je to takové klišé, jinudy ale cesta za vítězstvím nevede. Zatím se nám nedaří udržet vzadu nulu a dát k tomu nějaký gól," uvedl bývalý ligový fotbalista a litoval, že před týdnem na Meteoru nevstřelili víc gólů.


Do utkání by měli jít v kompletním složení. „Nějaké šrámy tam jsou, všechno však musí jít stranou, protože budeme mít do konce sezony honičku a čím dřív začneme bodovat, tím lépe. Už opravdu není na co čekat," doplnil s tím, že k neděli není víc, co říct.