Co si víc mohlo vedení klubu přát? „Asi těžko to mohlo být lepší. Výkon týmu nás abych tak řekl mile zaskočil a všechny věci kolem byly pozitivní," říkal předseda klubu Jiří Hondl s tím, že problémy se vyskytly jen u zavádění WIFI připojení nutného k televiznímu přenosu TV COM. „Je povinností takové připojení mít a přenos zajistit. Nicméně zvládli jsme to," dodal Hondl s tím, že návštěva téměř tří stovek diváků na stadionu může být ještě vyšší. „Teď se hrají turnaje, jsou dovolené. Když budeme hrát dobře, přijde lidí i víc," dodal Hondl.

V samotném utkání diktovala Hostouň tempo od samého úvodu. Obranu sedlčanského hermelínu brzy přeměnila na ementál a jeho dírami pronikala do šancí. Třetí v řadě proměnil lobem Hofman, jemuž gól připravil přihrávkou démon podvečera Jan Čurda (4 asistence).

Po jeho akci skórovala i letní posila Letko a na 3:0 dával Motlík z penalty nařízené za faul na Roučka.

Ještě do přestávky právě Rouček využil nepovedené střely Šilhana, která se k němu dostala a čtvrtým gólem tým definitivně uklidnil.

Trefil se i po změně stran, konečnou podobu výsledku pak dala hlavička uzdraveného Motlíka po rohovém kopu.
Trenér Martin Čurda nemohl být nespokojený. „Byl to dobrý vstup a výsledek je malým oceněním práce, který pro klub dělá vedení a nyní i všichni hráči a další lidé. Ale nesmíme se z toho po…t, je to začátek a jeden výsledek absolutně nic neznamená. Jen klid pro další práci," říkal Martin Čurda, který ale před utkáním prožil docela zajímavé rozhodování.
Na brankářském postu se nakonec rozhodl ke změně a jedničku Kolumbiče, který byl dlouho na dovolené a minulý týden nemohl chytat přípravu kvůli zaměstnání, nechal sedět.

Mezi tyče šel nadaný, ale totálně nezkušený Tadeáš Ondrejička. Svou roli zvládl na jedničku. „Víte, já neumím postavit hráče, kterého nevidím v tréninku. Brankáři se moje rozhodnutí dozvěděli včas, tým také. A stál bych si za ním, i kdybychom prohráli," dodal Martin Čurda.

Hostouň – Sedlčany 6:0 (4:0). Branky: 7. Hofman, 15. Letko, 20. a 70. Motlík (první z pk), 36. a 58. Rouček.

Hostouň: Ondrejička – Hofman, Motlík (75. Jančár), Burant, Tichý – Čurda, Zachariáš – Rouček (75. Bureš), Letko (82. Onu-Nsii), Himl (70. Himl) – Šilhan (82. Kubát).