Trenér Petr Brabce mínil, že utkání měli rozhodnout už v první půlhodině, kdy měli velkou převahu a několik šancí. Trefovali však gólmana nebo pálili vedle. K cíli nevedly ani dobře zahrávané standardky. Místo toho tři minuty před pauzou domácí inkasovali.

V poločase trenéři oživili ofenzivu. Na hřiště poslali kanonýra Kroutila, jehož start nebyl po zranění v plánu. A byl to on, kdo vyrovnal. Už za minutu ale Západočeši opět vedli! Kafka však podruhé srovnal a v samotném závěru rozhodl Ukrajinec Danylych, jemuž přihrával další střídající hráč – Mikuláš Pospíšil, jenž byl na hřišti pár vteřin.

„S ohledem na první poločas to bylo zasloužené vítězství. Měli jsme to ale uhrát dřív. Na druhou stranu taková utkání nám mohou pomoci do budoucna. Kluci se nepoložili, makali do konce a byli za to odměněni," pochvaloval si kouč s tím, že na podzim pár utkání takto nedokázali dovést do úspěšného konce, byť dřeli jako koně.

Brabec v předešlých zápasech chválil defenzivu. Tentokrát však nešlapala podle jeho představ.

Kladenští jsou před dalšími dvěma zápasy doma s Táborskem a Mostem čtrnáctí a právě to je příčka, z které by ještě mohli jít do baráže s vítězi krajských přeborů.

V odvetách se musí oproti podzimu obejít bez tří starších hráčů. S fotbalem skončil Henzelín, zranění jsou Putík a Hejda. Za Kladno tak nastupuje víc než polovina hráčů, kteří mohou hrát i příští rok!

Kladno – Doubravka 3:2 (0:1).
Branky: 67. Kroutil, 77. Kafka, 90. Danylych – 42. Šmídl, 68. Chrástek.
Kladno: Kleinmond – Volgner (60. Kroutil), Pešička, Abrham, Tirol (46. Richter) – P. Procházka, Š. Procházka – Krsek (90. Mikuláš Pospíšil) , Kafka, Kala – Danylych.