Jeho bratr Tomáš byl v hrdlívském klubu předsedou a právě tady byl zrod užší spolupráce. Na začátku byla nemilá rodinná událost a konec Honzova trenérského angažmá v druholigové Karviné.

„Požádal jsem, zda bych mohl s mužstvem trénovat jako hráč, a jelikož momentálně nemělo trenéra, tak jsem začal také vést tréninky," uvedl na vysvětlenou 44letý kouč, jenž stále aktivně hraje I. A třídu.

V Opavě bydlí, má tam manželku, dům a z toho vyplývá, že bude trenérem pouze v týdnu, v zápasech bude koučovat mužstvo dobrá duše klubu, Jaroslav Gaži.

Jak dlouho bude spolupráce trvat, Pejša netuší. Zatím je bez angažmá, tudíž pracuje v rodinné firmě. „O jakém časovém horizontu se bavíme, neumím říct. Záleží, zda a kdy přijde nějaká nabídka," uvedl bývalý stoper Kladna, jenž jeho dres opustil před dlouhými devatenácti lety.

Dlouho byl hráčem Opavy, zahrál si i na Kypru či v Rakousku. Jako trenér působil u devatenáctky Opavy, pak u áčka a naposled v zmíněné Karviné. Většinu času strávil na lavičce s kolegou Mazurou.

Hrdlív je pro něj pochopitelně velká změna. „Věřím, že naše spolupráce bude přínosná a prospěšná pro obě strany. Snažím se trénovat hodně s míčem a doufám, že to kluci vnímají dobře a baví je to," přál si Pejša s vědomím, že fotbalisté na této úrovni mají své problémy a starosti.

Fotbal zdaleka není u nich na prvním místě. „Přesto doufám, že to obě strany obohatí, když se potkají s novými věcmi."

Působení svého bývalého Kladna, kde hrával druhou ligu, sleduje na dálku. „Je smutné, že celkem solidní prvoligový klub hrál o záchranu v divizi. Je to pro mne nepochopitelné. Věřím ale, že bude v budoucnosti hrát minimálně třetí ligu," poznamenal Pejša.