Po utkání nejnižší okresní soutěže mezi Hrdlívem B a Svinařovem byl při odchodu ze stadionu ještě v jeho areálu udeřen do obličeje starším mužem, jenž přitom prohlásil: „To máš ty mladej zmr… za tu penaltu a červenou,“ uvedl napadený sudí.

Arbitr dopsal událost do kapitány už podepsaného zápisu a na základě jeho tvrzení byl Sokol Hrdlív potrestán. Řídicí orgán soutěže – Sportovně –technická komise OFS Kladno, mu vyměřil pokutu 2000 korun.

Potud klub trest vzal, ač se při vlastním šetření nedopátral, co se po utkání opravdu stalo, ani kdo byl údajným útočníkem. Uznal, že pochybil, když rozhodčímu nezajistil ochranu.

Stejně vysokou pokutu mu ale vyměřila i disciplinární komise (DK), která navíc tisícovkou potrestala také hlavního pořadatele, jenž měl zajistit bezpečnost rozhodčího.

Dále na základě rozhodnutí DK musí rezerva Hrdlíva odehrát tři nejbližší domácí mistrovská utkání (Družec B, Smečno, V. Přítočno B) minimálně deset kilometrů od svého stadionu. Tyto tři tresty přišly Hrdlívským až příliš.

„Budeme to hrát třeba v Karlových Varech,“ emotivně prohlásil druhý den po jednání disciplinárky sekretář Hrdlíva Jaroslav Gaži, jenž se prý o události dozvěděl až v pondělí po utkání.

Verdikt druhého svazového orgánu vyřčený před pozvaným hlavním pořadatelem utkání tudíž nepřijal. „Odvolali jsme se k výkonnému výboru. Podle našeho soudu jsme byli dvakrát potrestáni za jednu věc a navíc se nám zdá trest disciplinárky příliš přísný. I s pronájmy cizího stadionu nás to vyjde na deset tisíc korun,“ vypočítal Gaži.

Všechny tresty byly vyneseny na základě vyjádření rozhodčího. Nevidíme důvod, proč by si na začátku kariéry podobný příběh vymýšlel. Pro pořadatele zápasů budiž mementem, že nelze podcenit ani utkání nejnižší možné soutěže, v němž o nic nešlo.