Kde se rozhodnutí rodilo? Zřejmě někde po cestě z Velimi do Vídně. Manažer Štěpán Sádecký vezl hrajícího kouče Miroslava Nováka a druhého z manažerského týmu Jozefa Janíka na letiště, odkud výprava přeborníka Středočeského kraje letěla na výlet do Barcelony. Přímo z místa posledního zápasu sezony a za odměnu.

Jak se Hřebeč baví při pohybu ve Španělsku. | Video: SK Hřebeč

Jenže Sádeckého auto se otřásalo ostrým sporem. Hlavní manažer byl tvrdě proti postupu, podle něj je pro Hřebeč stropem triumf v krajském přeboru. Jožo Janík měl úplně jiný názor, jako správný Slovák je přímočařejší. "A já jsem k tomu říkal svoje pro a proti," usmívá se Miroslav Novák.

Každopádně zvítězil názor, že klub postup vezme. Borci začnou trénovat víc než dosud, nebudou se vymlouvat, a budou si pamatovat, co slíbili v létě.

Jak se Hřebeč baví při pohybu ve Španělsku. | Video: SK Hřebeč

"Já se k tomu snažím sehnat další hráče na rozšíření kádru. Jeden je skoro hotový, další tři mám v jednání. Věřím, že do divize se jim bude chtít," povídal Miroslav Novák po cestě ze španělské pláže do hotelu, protože Hřebeč rozhoduje důležité momenty klubu v Katalánsku a vrátí se z pohodového zájezdu až ve středu.

Jedno je ale prý jisté: všechny ex-ligové hvězdy Hřebče, tedy Jakub Podaný, Tomáš Jablonský i Jan Prosek do toho jdou také.

To je pro Hřebeč zásadní informace.