V úvodním utkání tady podlehli Slavoji Podolí 0:2 (0:0). „Herně to ale špatné nebylo, dokonce bych řekl, že jsme byli o kousíček lepší,“ řekl po duelu s účastníkem také I. A třídy, ale pražské, manažer Hřebče Štěpán Sádecký. Dodal, že loni na turnaji Hřebeč hrála parádně, skončila třetí, ale pak byla v soutěži dost marná. „Vůbec mi nebude vadit, když se to letos otočí,“ pobrukuje první muž hřebečské kopané.

Hřebeč zatím zkouší hlavně mladé hráče, jejichž jména Sádecký nechce zveřejňovat. Posilami by se ale mohli stát hráči, kteří dlouhodobě marodili a před svými zraněními patřili k největším oporám Hřebče. Ať už to urostlý záložník Alexandr Štach, nebo šikovný střelec Petr Čáp. „Oba už to zkoušeli v hale, ale turnaj zatím nehrají. U Štacha to sice vypadalo na definitivní konec kariéry, ale člověk míní a věci se mění. Pro nás jen dobře, pokud bude v pořádku,“ usmívá se Sádecký.

Definitivně to naopak vypadá v případu Janík, jenž týmu také hodně scházel. Jeho zranění už ho na trávník opravdu nepustí. „Hrozně by riskoval, že se stane co minule a zase bude trpět jako kůň. Navíc má zaměstnání. Nicméně on běhá každý den, což se o ostatních našich hráčích říci nedá,“ nasazuje Sádecký opět mírně nevážný tón.

Zvážněl až u případu Marc, ten má prý namířeno o dům dál. Sádecký přiznává, že mu k přestupu dal povolení. Vzhledem k jeho herním kvalitám je to překvapivé. „Já to nechci nijak komentovat,“ odmítá vysvětlení Sádecký, ale dodává, že Marc klidně může jaro ve Hřebči odehrát. „I to je varianta,“ přiznal.