Hřebeč v poháru ještě neinkasovala. Postupně vyřadila další přeborové týmy – KDC Beroun 5:0, Sokol Dobřichovice 10:0 a Tatran Rakovník 1:0. Čisté konto pokaždé udržel brankář Jiří Zajíček.

„Měl jsem i štěstí, protože mě párkrát trefili," mínil odchovanec Motorletu. Výtečný výkon podal proti Tatranu Rakovník, jenž přijel takřka kompletní.

„My měli dvě šance a vyhráli, zatímco oni si jich vypracovali víc a žádnou neproměnili. Mám radost, pokud udržím čisté konto, stejně jako když se daří celému týmu," uvedl.

Hřebečským to však v poslední době výsledkově neladí a najednou musí počítat body nutné k záchraně I. B třídy. Z posledních dvou kol jim stačí získat jeden. Hrají však s dalšími ohroženými celky – Lidicemi a Mutějovicemi. „Věřím, že v sobotu ho získáme. Porazíme Jílové a pak se budeme moci soustředit na finále. Když se nám uzdraví hráči, jsme schopní každého porazit," tvrdí Zajíček.
Finále by si rád zahrál, před dvěma lety, kdy jeho spoluhráči v této fázi soutěže podlehli Zápům 1:2, u toho nebyl. „Pohár bychom rádi získali," přiznal. Na čtvrtečního soka ale nemá Hřebeč dobré vzpomínky. Před třemi lety Jílovému podlehli ve finálovém utkání zimního turnaje na Kačerově hladce 0:4.

Druhou semifinálovou dvojici tvoří Velim a Ovčáry. Tady má vedení soutěže problém s termínem, poněvadž hráči Ovčárů převážně bydlí v Mělníku, takže při současné povodňové situaci nemají na fotbal myšlenky.