Novák dodal, že Kladno zatím s Hřídelem smlouvu nepodepsalo. "Zatím máme její obrysy, vše zbývá jen dotáhnout."

Hřídel v klubu působil v 80. letech minulého století. Poté, co se rychlému hráči povedlo ve druholigovém utkání s Pardubicemi (7:3 v roce 1991) nastřílet šest branek za 23 minut, okamžitě ho angažovali duelu přihlížející zástupci japonského klubu Furukawa Denko, kteří se původně přijeli podívat na kladenské hokejisty. Tak začala Hřídelova cesta mezi fotbalovou smetánku, v níž pokračoval v japonsku v klubu Jeff United Ičihara a pokračoval v Čechách v Liberci a na pozicích asistenta trenéra.

Určitě největší jméno si udělal v Liberci pod Josefem Czaplárem, poté i ve Slavii, Slovácku, Jablonci a naposledy u ladislava Marečka u reprezentační jedenadvacítky, kde nahradil zemřelého Vlastislava Marečka.

Nyní už tři kola trénuje poprvé jako hlavní kouč Spartu Krč, kde vyměnil odstoupivšího Juraje Šimurku. Klub je totiž už jistě odsouzen k sestupu do ČFL.

Hřídel se do klubu vrací po sedmnácti letech. Odchovanec kladenského fotbalu (Sparta, Kablo a SK), který v roce 1991 odešel za fotbalem do Japonska a po návratu se usadil na severu Čech v Liberci. Před čtyřmi dny čtyřicetiletý kouč odehrál v kladenském dresu 193 zápasů a vstřelil 56 gólů.

Poté, co se vrátil z dvouletého zahraničního angažmá v japonském Jeff United Ičihara, prosadil se také v nejvyšší domácí soutěži jako hráč Slovanu Liberec. Později si ligu zahrál ještě za Plzeň. Celkem nastoupil ke 115 ligovým utkáním, v nichž dal 15 gólů.

Druhý domov našel právě v Liberci, kde také začal svoji trenérskou kariéru jako asistent u áčka a trenér rezervy. Spolu s Josefem Csaplárem pak prošel další významné trenérské štace v pražské Slavii a v řeckém Panioniosu Atény. Po návratu do Čech trénoval v Čáslavi, do ligy se vrátil po boku Pavla Malury ve Slovácku, byl i v Jablonci.

Pod vedením nové trenérské dvojice zahájí Kladno přípravu 23. června. A pro Martina Hřídela bude nová sezóna premiérou na postu hlavního trenéra v nejvyšší soutěži. "Moc se těším, nad kladenskou nabídkou jsem vůbec neváhal. Vracím se domů, i když jsem odsud nikdy úplně neodešel," řekl Hřídel klubovému serveru skkladno.cz. Dodal, že většinu lidí v klubu zná. "A i když jsem jako hlavní trenér, naše spolupráce se Standou Hejkalem bude naprosto rovnocenná," říká nový šéf kladenské lavičky.

O tom, kdo převezme po Stanislavu Hejkalovi divizní B tým, zatím rozhodnuto nebylo. I vzhledem k tomu, že béčko má před sebou ještě závěr sezóny, ve kterém má po prohře Viktorie Jirny v Horních Mecholupech pořád o co hrát. Divizní skupinu B teď vede o dva body, ale Jirny mají o zápas méně.