Tradičně nízký rozpočet nedovoluje nákladná soustředění v turecké Antalyi, na Kypru či jiných teplých destinacích. A letošní česká zima přírodní trávě také nepřeje. „Ale v týdnu jsme si vyzkoušeli trávu na našem stadionu. Uklizena je jen část, přesto jsem to přivítal. Ideální by bylo, kdybychom proti Varnsdorfu mohli hrát na přírodní trávě, ale to vyjde jen těžko,“ lituje trenér Kladna Martin Hřídel.

Jeho tým má za sebou několik nepovedených výsledků, ale kouče naštval jen výkon proti Vlašimi. „Hlavně proto, že jsme do hry poslali jedenáctku, s jakou bychom zhruba mohli vyrukovat do úvodního mistráku v Boleslavi. Předtím v Sokolově zase tahle sestava ovšem zabrala, a když byla na hřišti, soupeře jsme přehrávali. Je ale fakt, že bychom už z psychologického pohledu chtěli Varnsdorf porazit, třeba jedna nula,“ přeje si kladenský trenér.

Ten v týdnu získal do kádru definitivnětřetí a poslední posilu pro boje o záchranu, které budou pro patnácté Kladno ještě těžší než v minulých ročnících. Po Zoubkovi ze střížkovské Bohemky a Novotném ze Žižkova podepsal jako amatér smlouvu i Marcel Lička. „Troufám si tvrdit, že jsme posílili nejlépe za dobu, co jsem tady. David Zoubek je hráčem, kterým nám hodně scházel. Je schopen připravit finální přihrávku i zakončit. A tohle jsme prostě neměli. Novotného jsme na kraj zálohy také nutně potřebovali a Lička mě po návratu z nižší soutěží na západě Evropy mile překvapil. Dokonce až tak, že si smlouvu prostě zasloužil,“ usmívá se Hřídel.

Méně radosti má z toho, že právě Zoubek se na tréninku zranil a tolik toho v přípravě neodkopal. Scházet bude určitě i v nedělní generálce.

S ním zřejmě usedne do hlediště i další téměř jistý člen základní jedenáctky Tomáš Strnad. „Ten má potíže pořád. Ale není to nějak hanlivé. Každý je nějaký a Tomáš si na sebe dává pozor. Ale v pravý čas se vždy dá dohromady. Postavit bychom ho mohli, jenže lepší bude být rozumný,“ doplnil Martin Hřídel.

Jen sestavu prozradit nechtěl. „Je hodně blízká té, co nastoupí v Mladé Boleslavi,“ směje se.