Nakolik splnil týdenní pobyt v horách představy realizačního týmu?
Co jsme si předsevzali, to jsme splnili. Až na drobná zranění absolvovali hráči soustředění naplno. Všichni dostali potřebný základ.

Mluvmeo absencích. Loni jste jste na horách přišli o Killara a teď možná o Hajníka, kterého si odvezly Teplice.
Vzhledem k tomu, že Lukáš Hajník často, ale ne vždy patřil do základní sestavy, byl v tomtrošku rozdíl. Před rokem to byl blesk z čistého nebe, protože nám odešel kapitán (do polské Polonie Bytom, poznámka redakce). Teď to taková rána nebyla. Spíš jsme to všichni Lukášovi za jeho píli a snahu přáli, i když tam je zatím jen na zkoušku.

Soustředění nedokončil také smolař z povolání František Mašanský. Stihne začátek jarní sezony?
Bohužel poslední zákrok v koleně mu lékaři udělali jen částečně. Zbytek, co tam zůstal, mu dělal problémy už při prvním tréninku. Vzhledem k tomu, že ještě nemá zahojenou jizvu, nemůže jít na magnetickou rezonanci. Proto nelze odhadnout, jak to s ním bude dál. Je to smůla, ale věříme, že se dá brzy dohromady.

Pochvaloval jste si, že jste měl k dispozici posily. Jak zapadaly do týmu?
Všichni přišly ve slušném stavu. je u nich na co navazovat. David Zoubek i Honza Novotný jsou v našich očích posily. Marcel Lička se jeví také dobře, i když v poslední době působil v nižších soutěžích. U něj uvidíme až v zápasech. Co týče mladého Páti Svobody nechci tvrdit, že bude nastupovat v lize, ale rozhodně nebylo vidět, že by mezi nás přišel nějaký uličník. Také on zapadl dobře. Co se týče dalších možných posil, vždy se může nějaká nabídka objevit.

Jak se bude příprava odvíjet dál? Liga začíná už koncem února.
Tento týden budeme fyzickou stránku trošku regulovat na úkor herní, protože nás do neděle čekají tři utkání Tipsport ligy. Musíme najít mezi tím nějakou rovnováhu. V pondělí jsme měli volno a v úterý i ve středu si vyzkoušíme umělý trávník abychom se připravili na středeční utkání s Drážďany. Další tři týdny pak budeme opět ostře trénovat.

Zmínil jste Tipsport ligu. Nečekané loňské finále mužstvo dobře nakoplo a na jaře to byl znát. Jaký význam dáváte zimní lize letos?
Už na začátku přípravy jsem klukům řekl, že to není o výsledcích ale že nás loni hodně povzbudila. Uvěřili jsme, že na to máme. Letos to může být stejné. Není podmínkou postoupit ze skupiny ale proč by se nám to nemohlo opět podařit.