„Abych pravdu řekl, tak mě trenéřina moc nelákala. Zlomili mě ale kluci, kteří mě po několikrát bombardovali a v pondělí se jádru týmu podařilo mě přemluvit. Doslova mě ukecali," řekl staronový doberský kouč a dodal, že to byli právě zkušenější hráči, s nimiž toho za tříletého působení na Dobré hodně prožil. „Fyzické násilí ale nepoužili," usmál se.

Hrubý se vrací do prostředí, které až tak úplně neopustil. Za Dobrou hraje jeho syn David, takže byl pravidelným divákem domácích zápasů Čechie. Navíc na jaře se věnoval trénování rezervy.

„Vím do čeho jdu, mám z toho ale strach, protože za Petra Fímana hráči moc netrénovali, i když to je asi problém všude okolo. Dal jsem si podmínku, že když mě chtějí, tak musí chodit poctivě na tréninky. Samozřejmě to teď slíbili. Uvidíme," uvedl devětačtyřicetiletý trenér, jenž by byl rád, kdyby lednovou padesátku slavil coby kouč Dobré.

To by znamenalo, že hráči ho hráči nezklamali. „Jsem připravený po podzimu skončit, když to nebude fungovat. Kvůli pěti hráčům tam z Kladna jezdit nebudu. To by byl zbytečný luxus," prohlásil.

V kádru už došlo k jistým změnám. Nejvýraznější je příchod zkušeného gólmana Zlaty, z Libušín přišel mladší Volman. V hledáčku jsou ještě tři lidi, které nechtěl jmenovat. V této souvislosti se nabízí jeho nejstarší syn Jan, hráč Braškova. „Definitivně ho vykoupili z Tuchlovic, takže tam zůstává. Možná, kdyby v té době věděl, že budu trénovat, tak by o Dobré uvažoval," připustil Hrubý.

Braškov bude hrát s Dobrou až v posledním kole. Pro jeho syny to nebude poprvé, co proti sobě nastoupí. Premiérově však do jejich soubojů zasáhne i táta.

„Bude to určitě zajímavé a pikantní, pokud ovšem nebude Honza zrovna v práci a já budu i v té době u doberského týmu," prohlásil kouč, jenž před skončil u Čechie z výše uvedených důvodů. Hráči netrénovali.