Trenér Zdeněk Hašek si tentokrát pochvaloval téměř všechno. „Kvalitní hřiště, příjemný soupeř a každé vítězství vás potěší. Zvlášť když už jsme předvedli lepší organizaci hry a hráčům vyšly věci, které nacvičujeme v tréninku. To je důležité, protože snáz uvěří tomu, co po nich chceme,“ říkal Hašek.

Zároveň ale připomněl, že je nutné dál pracovat a nad výsledkem se přehnaně nerozplývat. „Je to jen střípek.“

Hostouň dávala i pěkné branky. Posila z Přední Kopaniny Hončarenko šoupnul míč na místo určení z pěkné dálky, Kabeleho nejhezčí zásah přišel z trestňáku. Hezké akce zakončovali Trnka i Viduna.

„Jirka Kabele potvrdil, že do ofenzivy je to rozdílový hráč, s tahem i výborný na míči. Legislativně ještě vše dotaženo není, ale řekl mi, že bude hrát za Hostouň a já už ho jako našeho hráče beru,“ hlásil Hašek na adresu třicetiletého borce, který začínal v Motorletu, ale jako mladý přišel do Kladna hrát dorosteneckou ligu a několik let za SK nastupoval i v mužích. Později vystřídal mnoho angažmá včetně zahraničních v Dunajské Stredě, Egri či Dingley.

V týmu se navíc ukázali další noví hráči, kromě Hončarenka i bek Šupina či Dukát (oba z Libuše, ale prošli i Aritmou a dalšími kluby v Praze). V útoku byl vidět snajpr Hájek, který však tentokrát spíš góly připravoval.

Další přípravu odehraje Hostouň ve středu v Dobrovízi proti Dukle Jižní Město (18:30).

Hostouň: Pettík – Šupina. Burant, Marek, Krupička – Hončarenko, Čurda, Kabele – Krndžija, Hájek, Trnka. Střídali brankář Kudrna a v poli Viduna, Hanuščík, Šilhan, Mach, Dukát.