Právě na pomoc Nikolce, dnes už krásné mladé slečny, hrají hvězdy fotbalový turnaj, který byl i letos skvěle obsazen. A hlavně: na konto Nikolka se vybralo 81 760 korun!

Hrát se prý bude do doby, kdy bude na účtu milion korun. Tenhle termín se už musí blížit. Letos k tomu nejvíc přispěl nováček Memoriálu Michala Ježka, fotbalista Tomáš Necid. Pořád ještě naděje českého fotbalu, byť se v minulých dnech dozvěděl zprávu, že Slavia už na něho opci neuplatní a vrátí se tedy do Turecka.

V Knovízi byl Necid při dražbě cenných dresů hodně aktivní. Soutěžil o dres Ondřeje Pavelce z New Yorku Rangers a po boji s domácím Radkem Dudou ho skutečně získal za 20 tisíc korun. Hned po skončení turnaje pak za Pavelcem pospíchal a nechal si dres podepsat.
„Jsem rád, že jsem přijel, bylo to super! Byl jsem akorát po dovolené. Zahráli jsme si, užili si zábavu a obhájili jsme!“ smál se na triumfem Knovíze, za kterou nastoupil spolu s reprezentantem ČR a oporou Basileje Markem Suchým a také dalším kamarádem ze Slavie Milanem Černým. „Jsme kamarádi a s Markem jsme trávili dovolenou na Krétě. Tam jsme potrénovali a všechno dohodli,“ smál se Necid.

Knovíz byla skutečně nejlepší, i když hokejový tým Ondřeje Pavelce nebo seskupení dalšího skvělého hráče Václava Skuhravého, někdejší velkého Ježkova kamaráda, hrála také dobře. „S hokejisty Ondry to byl asi největší boj. Možná budu muset kádr příští rok zase trochu posílit,“ říkal dobře naladěný Saša Čambal. Tchán Marka Suchého a velký knovízský patriot.

Hokejisté v sestavě s Jakubem Voráčkem, Ondrou Pavelcem, Jiřím Tlustým, Radkem Smoleňákem, Petrem Tatíčkem ml., ale i někdejším fotbalovým talentem od boha Janem Blažkem či Marcelem Gecovem se oproti loňsku zlepšili, hlavně ale neváhali, a jakoukoliv žádost o společnou fotku fanouškům neodmítli.

Jako každý rok se hlavně smáli.

„Bylo krásný počasí, všechno vyšlo. Tedy až na to druhé místo. Sice jsme se oproti loňskému čtvrtému místu zlepšili, ale domácí byli bohužel lepší. Mají přece jen na soupisce moc dobrých fotbalistů,“ komentoval Ondřej Pavelec.

A vysvětlil i důvod, proč nedorazil David Pastrňák, který se měl akce zúčastnit poprvé. „Vyřizoval to Jirka Tlustý, ale každopádně toho má Pasta po náročné sezoně asi dost a podobných akcí je teď hodně. Navíc ho čeká Zlatá hokejka,“ vysvětlil Pavelec, pořád ještě hlavní miláček knovízských fanoušků.

Těch se sice letos v příjemném areálu sešlo méně než při loňském rekordním ročníku, přesto bylo plno. „Jsem rád, že lidi zase přišli a něčemu dobrému pomohli. Pojedeme společně dál!“ nezaváhal s vizí do budoucna hlavní organizátor Milan Cimrman.

Snad všem Knovízákům i jejich hvězdám elán a chuť vydrží co nejdéle.