Zatímco domácí týmy mohou hrát poměrně v klidu, neboť Hřebeč má již jistotu sestupu a Slaný naopak téměř jistotu záchrany, hosté musí jít nejlépe za všemi třemi body.

Dobrá i Knín mají shodný počet 22 bodů a zachrání se s největší pravděpodobností pouze jeden z téhle dvojky.
Lépe je na tom přece jen Knín. Disponuje lepším skóre, lepší bilanci vzájemných zápasů (2:2, 2:0) a má i mírně lepší los. Po utkání ve Slaném hostí doma Hřebeč a končí na půdě nedaleké Dobříše. Nestřetne se tedy ani s jedním celkem, jemuž by šlo o konečné pořadí.

To Doberáci sice jedou na hřiště poslední Hřebče, mezi kluby ale panuje veliké napětí staré rok a půl, kdy sudí Brejník vyloučil ve vzájemné derby čtyři hráče, tři doberské.

Čechie poté hostí Dobříš a končí ve Hvozdnici.

„Jsme na tom tak, že musíme spoléhat na pomoc jiných mužstev, jinak se před Knín nedostaneme. Pokud my sami uhrajeme devět bodů, jsem přesvědčen, že se zachráníme. Ovšem bude to těžké, protože Hřebeč není náš oblíbený soupeř, ba naopak," řekl kouč Velké Dobré Vlastimil Hrubý, který nejbližšího soka sledoval v neděli v Hostouni.
Hřebeč tam už podruhé za sebou představila po dlouhé době uzdraveného stopera Jozefa Janíka a na posledních šest minut rovněž střelce Petra Čápa. „na jaře nehrajeme špatně, ale strašlivě se trápíme v koncovce, nic takového jsem snad ani nezažil. Třeba to vyjde proti Dobrákům, protože vyhrát bychom už chtěli a kádr špatný není," varuje Čechii manažer Hřebče Štěpán Sádecký.

Výhodou Doberáků je, že Knín čeká odpoledne těžký mač ve Slaném. Svěřenci kouče Svobody sice venku moc dobře nehrají, ale doma jsou o moc lepší, těší se navíc na hlavní hřiště, kde dvakrát kvůli kvalifikaci ME U19 hrát nemohli a při pohledu na tabulku mají také motivaci. „Ještě musíme záchranu potvrdit a navíc napravit naše selhání na Dobré. A to bez ohledu na nějakou pomoc komukoliv," odmítl politikařit Richard Svoboda.

S kým ještě hrají?

28. kolo: Hřebeč – Velká Dobrá, Slaný – Nový Knín.

29. kolo: Velká Dobrá – Dobříš, Nový Knín – Hřebeč.

30. kolo: Hvozdnice – Velká Dobrá, Dobříš – Nový Knín.