Tuchlovice už v sobotu čekal těžký duel s nováčkem z Cerhovic, který uchvacuje hlavně výtečnou obranou. Kouč Josef Bešta to věděl už před zápasem, soupeře totiž dvakrát sledoval, a nemýlil se.

Dobývání cerhovické brány se nakonec zdařilo, ale až v poslední dvacetiminutovce.

To proměnil Fitko pokutový kop za zákrok na Mrštinu a už o chvíli později exslánskou spolupráci Mrštiny s Hadrikou při rohovém kopu přetavil ve druhou trefu bombou Portužák.

V závěru ještě Fitko náskok pojistil a Tuchlovice tak pojedou v sobotu do Lhoty, kde nehrají vůbec rády, přece jen docela v pohodě.

Naopak právě Lhota bude mít co napravovat. Dosud jeden z nejhorších týmů soutěže, Vonoklasy, ji doma přehrály díky hattricku Buriana 3:1.
„Nevím proč, ale domácí říkali, že poprvé mohli zařadit šestici hráčů, která snad dosud neměla vyřízenou registraci. Poprvé byli kompletní a hráli skvěle, což se o nás říci nedá," bědoval kouč Lhoty Miroslav Toncar.

Jeho tým nastoupil jako parta mistrů světa, ale už první půlhodina ho přesvědčila o opaku. Vonoklasy byly jasně lepší, měly tři tutovky a proměnily až čtvrtou ve 20. minutě.

Na tu ještě Lhota odpověděla, když v poslední minutě první části inkasoval Zikán loket ve vápně a Vincenc z penalty srovnal.

Po obrátce se hra hostů už zlepšila, ale střelecky disponovaný zkušený Burian jim nedal čichnout.

Nejdřív Šimka překonal parádně kopnutým TK a poté ještě střelou z dálky – 3:1. „Zkusili jsme to ještě otevřít, ale vepředu jsme neudrželi balon. V tom byla znát absence Zimmermanna s Vitáskem, snad budou oba na Tuchlovice, zadoufal v návrat zkušeného dua Miroslav Toncar.

Zbývá ještě Hostouň. Tým plný hvězd se rozloučil s domácím publikem těsnou výhrou 1:0 nad nepříjemnou Hvozdnicí.

A jestli jsme nedávno pochválili hlavně za pískání mladého rozhodčího Krejsu, tak nyní musíme i za hraní. Mezi protřelými jmény si zvyká stále víc a teď vstřelil rozhodující gól utkání. Gratulujeme!

Byl to spíš bojovný mač, jehož jediný gól přišel ve 23. minutě po sérii snad osmi přihrávek. Na konci stál Elman, který ve vápně objevil Krejsu a mladík z malého vápna jeslemi mezi nohama gólmana rozhodl.

Šancí bylo ale k vidění trochu víc, obě mužstva nastřádala po třech větších.

Domácím zatrnulo nejvíc čtvrt hodiny před koncem, kdy pokus skvělého kanonýra Mráze vyhlavičkoval z prázdné branky bek Tomáš Jančár.
Chlapík, který dostává pochvalu málokdy, byť si ji zaslouží, ji vedle Krejsy musí dostat i za nedělní výkon.

„Řekl bych, že to bylo vyrovnané, upracované a ubojované. Ale i takové zápasy se hrají a je potřeba je vyhrát, což se povedlo," hodnotil zápas kouč Hostouně Zdeněk Mužík, jehož tým ještě čeká dohrávka odloženého duelu s Dobříší (so, 13.30).