Slaný nasadilo proti Lhotě hodně entuziasmu. Přestože mu scházely hvězdy typu Mrštiny (chce do Vraného) a Tauše (odcestoval na dovolenou), mužstvo se semklo a proti Lhotě (4:2) zápas tvrdě odmakalo. Mělo sice také potíže, když nedalo několik šancí a soupeř zejména ze standardek sahal několikrát po vyrovnání, ale nakonec tři body uhájilo. Skvělou premiéru tak oslavil trenér Richard Svoboda na lavičce Slaného debutující.

A radost měli určitě i mohykán Slaného Nenad Hrubik či navrátilec z tuřanského hostování Jakub Cimrman. Oba výše zmíněné hvězdy nahradili výborně, podíleli se, nebo vstřelili důležité branky a trenér je odměnil i střídáním v závěru s hlasitým potleskem tribun.

Už v sobotu dopoledne se hrálo derby ve Hřebči, kam přijelo podle mnohých nejsilnější seskupení z okresu – Sokol Vraný. Ten ale třikrát s domácími prohrával, nakonec však dosáhl na remízu 3:3. Postaral se o ni Galbavý. Dal dva góly a hlavně ten druhý z 85. minutě byl parádní – těžkou situaci vyřešil zasekávačkou a ranou na bližší tyčku.

Hezké branky ale stříleli i domácí. Dvakrát se prosadil Robert Machuta, jednou Marc. „Ve Hřebči se hrálo úplně v jiném tempu než pak ve Slaném,“ tvrdil brankář Lhoty Martin Šimek.

Zklamaly Tuchlovice. V Dobříši to neměly tak těžké, jak se předpokládalo, ale nepodaly tady moc dobrý výkon, nedaly ani gól a samy naopak v 60. minutě neuhlídaly výskok zkušeného Puchmajera. „Byli jsme špatní pohybově a měli problémy i se zpracováním míče,“ žehral předseda klubu Stanislav Šulc.

Hostouň perfektně zvládla derby s Velkou Dobrou, nepustila ji ani do jediné šance, sama brzy dala gól Slaninou a ve druhé půli Kubát výsledek z penalty pečetil. Domácí před čtyřmi stovkami diváků představili i exotickou posilu, Nigerijce Onu-Nsiiho. Ten vymyslel první gól, hrál výborně.

Mnohem více o prvním kole I. A třídy z okresního pohledu si přečtěte v pondělním Kladenském deníku (15.8.)