Bod zachránil Šplíchal

Zápas úplně rozdílných poločasů odehráli fotbalisté Vraného ve Hvozdnici. Vezou odsud remízu 1:1 a tím i vůbec první bod z tohoto trávníku.

V první půlce na hřišti kralovali. Z několika výborných šancí však vytěžili pouze jediný gól po úniku Galbavého, s nímž si domácí obrana nevěděla rady.

Jenže hned po obrátce Nruman po rohu efektně vyrovnal a na hřiště najednou existoval jediný tým. Hvozdnice do obrany Vraného bušila, rozhodující gól ale nepřišel. za brankáře Šplíchala jednou zaskočil na čáře bek Prágl, ale gólman hostů také zaperlil. V 83. minutě po údajné ruce Němce bravurně chytil Zavadilovi penaltu. „Je pravdou, že kdybychom proměnili v prvním poločase alespoň tři vyložené šance, zápas by byl asi rozhodnutý. Na druhou stranu nechybělo moc a jeli jsme domů s prázdnou,“ uznal hostující borec Josef Bauer.

Na Novou Ves neměli

Asi nejtěžšího soupeře měli fotbalisté Slaného. Přivítali asi hlavního adepta na postup, v létě mocně posílenou Novou Ves pod Pleší mocně dirigovanou hrajícím koučem Starobou. Prohráli 0:2, když si už ve 3. minutě Landvojtovič nešťastně dal vlastní gól po rohu.

Trvalá převaha hostů se pak dlouho rozbíjela o nepřesnou koncovku či výtečného Cílka ve slánské bráně, ale Kokštejn nakonec hosty uklidnil druhou trefou (68.) a stav 0:2 se už nezměnil. „Byl to pro nás příliš silný soupeř, zvlášť když jsme nebyli opět kompletní a ještě si dali vlastňáka hned v úvodu,“ konstatoval trenér Slaného Richard Svoboda.

Cenný bod Lhoty

V Dobříši se spálily Tuchlovice, ale Lhota odsud veze alespoň bod. Hosté dokonce ve 13. minutě vedli po dorážce někdejšího borce Dobříše Vitáska, stejný borec ale v následujících minutách zazdil dva úniky střelou do gólmana a odpověď domácích ve 20. minuta naplnila staré klišé nedáš – dostaneš.

Po standardce se míč odrazil na vápno k domácímu Procházkovi a ten propálil shluk těl i Šimka v bráně.

Skóre se už od té chvíle nezměnilo, byť si obě strany určité možnosti připravily. Hosté počítali hlavně nebezpečné rány dobře hrajícího T. Procházky, ale ve druhé části, hlavně v závěru, zase mohli spíš rozhodnout Dobříšští.

„Po první půlce jsme klidně mohli vést 3:1, ale ve druhé nás na konci dost dudlali. Bod bereme, zápas byl pěkný,“ řekl kouč Lhoty Miroslav Toncar, jemuž se opět vyplatilo zařazení Mantlíka na pozici stopera. „Už jsem sice měl k dispozici Scherzla, ale po návratu z dovolené jen dvakrát trénoval, zatímco Mantlík kopal proti Hřebči výborně a teď to zopakoval,“ doplnil Toncar.

SK Slaný – Sokol Nová Ves p. Pl. 0:2 (0:1). Branky: 3. vlastní, 68. Kokštejn. Rozhodčí: Bartůšek.

Slaný: Cílek – Zíma, Kostovčík, Čablík, Landvojtovič – Cimrman (46.Tauš), Majtaník, Kroc, Kozák – Mrština, Švásta.

SK Hvozdnice – Sokol Vraný 1:1 (0:1). Branky: 46. Neuman – 36. Galbavý. Rozhodčí: Košťálek.

Vraný: Šplíchal – Němec, Prágl, Matoušek, Zelenka – Kubík (80. Hora), Maliňák, Urban, Volf (90. Soudek) – Novák, Galbavý.

MFK Dobříš – SK Lhota 1:1 (1:1). Branky: 20. Procházka – 13. Vitásek. Rozhodčí: Matějček.

Lhota: Šimek – Čurda, Hotový, Mantlík (82. Sterzl), Asník – Jiránek, Chaloupka, L. Havelka, T. Procházka – Vitásek (90. Adam), Podraný (85. J. Procházka).