Odevzdaná Hvozdnice

Hvozdnice si sice přivezla do Lhoty Davida Hlavu, o jehož služby Lhota také stála, ale exkladenský středopolař sice dal obě branky hostů, ovšem už za rozhodnutého stavu. Hrdina zápasu měl jméno jiné – Roman Zadák. Už ve 3. minutě uklidnil tým první brankou, po půlhodině přidal druhou a hned po přestávce třetí. Lhota tak držela dokonalý výsledek a ten ještě vylepšila až na 5:2.

„Roman měl jít jen za béčko, ale zranili se hráči a já mu ve tři hodiny volal, že místo do Švermova půjde s námi. Odvděčil se mi pěkně, i když góly mu připravili pěkně další hráči,“ usmíval se kouč Lhoty Miroslav Toncar.

Podle něj působila Hvozdnice odevzdaným dojmem a domácí zápas kontrolovali.

Seznace v Nové Vsi

Senzačního výsledku dosáhla Hřebeč, která bez osmi hráčů základu vydřela bod na hřišti zatím stoprocentní Nové Vsi. Bod to byl šťastný, ale hráči si ho za bojovnost zasloužili. Největší ofenzivní síla týmu kouče Křivánka, útočník Marc, ještě naštěstí zraněný není. Oba jeho výlety znamenaly v úvodu gól. Nejprve hosty v 18. minutě poslal do vedení, ale následnou šanci poslal bombou do tyče, míč se odrazil a domácí z brejku vyrovnali.

Kritickou chvilku prožila Hřebeč chvíli na to, když za ruku Sušila nařídil rozhodčí pokutový kop, ale domácí ho poslali jen do tyče Zajíčkovy svatyně.
Hřebečský gólman si poté řekl, že když už měl kliku, pomůže mančaftu také on a po obrátce několika zákroky skutečně hosty podržel. Při TK Staroby ho pak zachránilo břevno.

„Musíme být spokojeni, protože s troskou sestavy, jaká nám zbyla, je to super výsledek. Vyrovnání Nové Vsi bylo šťastné, ale musíme uznat, že kvalitu jejich tým má opravdu velkou a štěstí jsme měli ve zbytku utkání my,“ přiznal manažer Hřebče Štěpán Sádecký.

To byl pešek

Slánští už před rokem ztratili body na půdě silných Černolic smolně (tehdy 2:2), tentokrát dokonce odjeli s nepořízenou. V první půli obranu hostů překonal favorit pouze jednou Rottem po rohu a hned v úvodu druhé Mrština vyrovnal a poté Tauš trefil tyčku. Dlouho to pak vypadalo na remízu, ale v 82. minutě Černolice z pokutového kopu šly podruhé do vedení po zaváhání Cílka a faulu Landvojtoviče.

Infarktová byla 90. minuta. Kozákovu bombu vyrazil gólman Rozum na tyč, Mrština dorážel do břevna, ale po následném rohu přišla protiakce Krufa, jenž pečetil na 3:1.

„Prohráli jsme, ale tentokrát to nebyl odevzdaný a bezkrevný výkon, jako tomu bývá jindy na hřištích našich soupeřů. Sahali jsme po bodu, ale nakonec se radovali ze šťastného vítězství hráči Černolic. V závěru zápasu nám chyběla troška fotbalového štěstíčka,“ litoval vedoucí mužstva Slaného Milan Šúr.

Výsledky:

SK Lhota – Hvozdnice 5:2 (2:0). Branky: 3., 31. a 47. Zadák, 75. Vitásek, 79. Mantlík – 71. a 82. Hlava. Rozhodčí: Prislupský.

Lhota: Šimek – Rychlý, Hotový (70. Vincenc), Sterzl, Asník – Podraný (85. Jiránek), Mantlík, Chaloupka, T. Procházka – Vitásek, Zadák (57. Dubravský).

Nová Ves – Hřebeč 1:1

Černolice – SK Slaný 3:1
(1:0), Branky: 16. Rott, 82. Zakopal (pk), 90. Kruf – 46. Mrština. Rozhodčí: Matoušek.

Slaný: Cílek – Zíma, Čablík, Kostovčík, Kozák – Cimrman (46. Landvojtovič), Kroc, Majtaník, Tauš – Švásta, Mrština.
(1:1). Branka hostů: 18. Marc. Rozhodčí: Šimáček.

Hřebeč: Zajíček – Čížek, R. Čáp, Sušil, Křivánek – Rojdl, Zvonič, Baranec, Urban – Marc, Moravec.