Od Braškova se čekal na mutějovické poli boj na doraz, ale místo toho dřeli spíše domácích chmelaři. Jejich tvrdost nesla ovoce hlavně do půle, když Sajner připravil gól Linhartovi a pak sám zužitkoval hrubici hostů.

Po přestávce ale Nachtigal, jenž do poločasu zmařil dvě šance, tečoval ránu Dudy z TK a rázem bylo drama. Jenže další dvě tutovky ostrostřelec Braškova nedal a místo toho střídající Kozák hosty dvakrát popravil na 4:1. veselý navíc za stavu 3:1 zahodil penaltu. „Takhle sestoupíme, o záchranu se hraje jinak. I z té mizérie v první části jsme se mohli dostat a klidně vyhrát, ale dělai jsme spoustu chyb a kdyby nebylo Kohouta, dostali bychom ještě větší příděl,“ zoufal si zklamaný kouč Braškova Jaroslav Želina.

Tak trochu v závětří zůstává Hřebeč, ale i tenhle tým, který čeká ve středu v Měcholupech finále krajské části Ondrášovka Cupu proti Zápům (18), stále ještě může postoupit.

Po jasné výhře 3:1 nad Senomaty, když okleštěná sestava nastřílela tři branky už do poločasu (Čáp hlavou, Urban po průniku do vápna a Marc po sólu z půlky) a inkasovala až v 90. minutě, se Hřebeč dotáhla na Velkou Dobrou a klidně může postoupit ze druhé příčky. Musela by ale bodově předhonit Čechii, s níž hraje v sobotu doma, a Řepín ve skupině B. „Na to moc nemyslíme, B třída je pro nás lepší,“ usmívá se manažer klubu Štěpán Sádecký.

O nic už nejde určitě Lidicím a sami tady přiznávají, že už by rádi, aby soutěž skončila. V Tuchoměřicích se jim přitom první půlka povedla. Už ve 12. minutě zakončoval krásnou akci střelou do prázdné Záleský a po něm zvýšil hlavou Falout.

Ale domácí chtěli vyhrát víc. Do poločasu sice zahodili penaltu, kterou Kohout skvěle čapl, ale poté snížili nádhernou ranou z dálky.

A po přestávce? Na hřišti už existovalo jediné mužstvo – Tuchoměřice. brzy vyrovnalo, po hodině hry poprvé vedlo a rychle náskok i pojistilo na 4:2.

„Je to škoda, protože ze začátku jsme se fotbalem bavili. Ale po přestávce se kluci snad už viděli v hospodě,“ povzdechl si kouč Lidic Jaroslav Topka, jemuž navíc odstoupili další zranění – Puverle s T. Vysloužilem.

Mutějovice – Braškov 4:1 (2:0). Branky: 27. Linhart, 44. Sajner, 69. a 87. Kozák – 57. Nachtigal. Rozhodčí: M. Jarolímek.

Braškov: Kohout – Kučera, Přichystal, Bach, Duda – Pospíšil, Tichý, Veselý, Bednář (46. Repaský) – Nachtigal, Nosek.
Senomaty – Hřebeč 1:3 (0:3). Branky: Trešl – Čáp, Urban, Marc. Rozhodčí: Jarolímek.

Hřebeč: Sedlák – Čáp, Janík, Sušil, St. Skalický – Hanzlík, Baranec, Počta, Urban – Machuta, M. Skalický.
Tuchoměřice – Lidice 4:2 (1:2). Branky: Jemelka 2, Foldesy, Hrebiček – 12. Záleský, 20. Falout. Rozhodčí: Hamouz.

Lidice: Kohout – Puverle (23. Šípek), A. Radosta, Halwiger, Rudek – Vosyka, T. Radosta, Tyburec, T. Vysloužil (46. Egrmaier) – Falout (89. Zýka), Záleský.