Ve skupině A zůstal z Kladenska dva kolektivy. A Doksy i Braškov by měly patřit k favoritům. Braškov to sice v přípravě nepředváděl, jenže až se dá neoslabený kádr dohromady, budeopět kvalitní. Osa Kohout, Pokorný, Fridrich, Veselý, Tichý, Nachtigal je toho zárukou.

Ještě silněji vyhlížejí Doksy. S Družcem se dohodly na pokračování obrovského talentu Buranta, z Kladnazískaly mladého Studeného.Problémem by mohl být jedině post gólmana, kde opět - a tentokrát zřejmě definitovně končí velezkušený Josef Zlata. Náhradou bude exkladenský Kieryk, jenž ale v posledních letech střídal dresy trochu moc (Hostivice, Dobrá, Velvary). Strach jde z ofenzivy, skoro každý dokeský borec umí dát gól. Ztrátou bude i další Zlata - René. Brankářům syn léčí dost vážné zranění.

A ostatní? Největší síla čiší z Berounska. Na postup by chtělo zaútočit béčko Králova Dvora, které doplňuje kádr z A týmu (ČFL). Novic z Praskoles spoléhá zejména na exdivizní borce Bzové Šindeláře a Žaluda, Žebrák zase na výrazné posily ofenzivy z Hořovicka – Nesnídala se Štěpničkou. Neznámou jsou celky z Prahy–západ – Dobřichovice či Lety. Naopak o Rakovnicku se ví, že tam kvalita trochu schází. Nejnebezpečnější by měla být Jesenice, ale možná to bude staronový účastník I. B třídy – Lužná. Tam se dal fotbal dohromady. To v Kněževsi kvalita odešla a ze Senomat ještě víc – Korčák se Sekerou zamířili zpět do Zavidova.

Ve skupině B je celků z Kladenska hned pět. Nejlepší by mělo být Slaný, kde se udály velké změny na trenérském postu (přišel J. Šarlinger) i v kádru (šest posil včetně střelce Hadriky). Ještě více vzruchu bylo ve Velvarech, kde skončila éra finanční hojnosti, hvězdy se rozutekly a fotbal tady vlastně začne od nuly. Těžko říci, co od týmu vůbec čekat.

Lidice se v závěru uplynulé sezony zvedly, ukázaly svoje kvality, jenže kádr je zase o rok starší, nemusel by to mít jednoduché. Kladensko v minulých sezonách dodalo do soutěže vždy kvalitu v podobě vítěze okresního přeboru. Letos to nebude jinak, Hostouň určitě nebude hrát druhé housle.

Naopak Brandýsek, ať chce nebo ne, je opět kandidátem na boj o záchranu.

Protivníky budou zejména celky z těsného sousedství – okresu Praha–západ. Jeneč a Tuchoměřice by ale k favoritům soutěže patřit neměly. Trochu neznámou jsou Klecany stejně jako mužstva z Mělnicka – Řepín, Lužec, Vysoká, Veltrusy, Záryby nebo Tišice.

S kým a kdy začnou
Skupina A: Braškov – Zdice (ne, 17), Doksy – Králův Dvůr B (so, 17).
Skupina B: Lidice – Řepín (so, 17), Slaný – Tuchoměřice (so, 17), Vysoká – Hostouň (so, 17), Velvary – Vetrusy (so, 17), Záryby – Brandýsek (so).