Do zápasu půjde SK Kladno prakticky kompletní, chybí mu pouze zraněný František Mašanský, který do podzimní sezony už nezasáhne.

Po celý týden se v tréninku zaměřili svěřenci trenérů Hřídela a Hejkala zejména na koncovku, neboť neproměňování šancí je stálo vítězství v posledním zápase se Zlínem. „Když to přeženu, tak ve valné většině tréninků nic jiného neděláme. Opravdu se v koncovce chceme zlepšit, aby to dospělo k tomu, že začneme dávat góly,“ potvrdil trenér Martin Hřídel.

I přesto, že se ani nad Zlínem nepovedlo vyhrát, nepanuje v kladenském týmu skleslá nálada. „My jsme opravdu herně neuspěli akorát se Spartou, jinak utkání zvládli. V týmu je atmosféra dobrá a pořád bojovná. Věříme, že to zlomíme v dalších střetnutích,“ říká Hřídel.

V každém případě na půdě aktuálně třetího týmu Gambrinus ligy, kam loni přesídlili z SK současný ředitel FK Baumit Aleš Pangrác i s Michalem Krausem, se Kladno představí v roli jasného outsidera. „Jablonec sestavu příchody Pavlíka a Lafaty dost posílil. Díky těmto dvěma přestupům se mužstvo dostalo úplně někam jinam a potvrdilo to i výsledkově. Jedeme hrát určitě proti velmi kvalitnímu soupeři,“ ví dobře Hřídel. Jeho mužstvo může nejvíc strašit právě kanonýr Lafata, který zatím hrál proti Kladnu ve dvou ligových zápasech a dal mu v nich tři góly. Kladenští by se měli postarat o to, aby vše nedopadlo jako s hlídáním jiného kanonýra – střížkovského Kincla. „Lafata není strašákem jenom Kladna, ale je to opravdu jeden z nejlepších útočníků v téhle soutěži. Je to střelec a musíme si na něj dát pozor,“ ví dobře Martin Hřídel.

Miroslav BUREŠ, Rudolf MUZIKA

Poslechtěte si Martina Hřídela na audiopříspěvcích.