Známému borci ujely v utkání se Spartou Kladno nervy. Už v nastaveném čase fyzicky atakoval laického asistenta rozhodčího, člena hostujícího klubu Josefa Fujdiara.

Inzultaci předcházel odmávaný ofsajd při Šubinově vyrovnávací brance na 2:2. „Stál jsem a přede mnou byl jejich bek. Dal jsem si balon na prsa, dostal se před něj a vystřelil. Když jsem dal gól, tak zvedl ofsajd," přiblížil hříšník chvíle, které předcházely předčasnému ukončení utkání.

„Celý zápas provokoval, až mi ujely nervy. Hlavnímu rozhodčímu Müllerovi jsme byli pro legraci, za celé utkání se mnou ale neměl problém," uvedl a dodal: „Bude mi čtyřicet let, tohle však byla poslední kapka. Jestli to takhle chtějí dělat dál, tak to nebyl poslední výstup. Potká to víc hráčů," prohlásil Šubin.

Komické mu přišlo co napsal hlavní rozhodčí do zápisu o utkání, což se dozvěděl až na disciplinárce. „Prý jsem do něj kopal, když ležel na zemi, přitom, jsem se rozběhl a strčil do něj až spadl na zem. Jsem rád, že to Pepa přiznal," řekl Šubin a dodal, že spolu hráli půl roku na Spartě.

Komise ale vychází ze zápisu o utkání, tudíž bylo vinou domácích funkcionářů, že si text odůvodňující ukončení utkání nepohlídali.

„Vím jaký je, přesto jsem se nechal vytočit. Přitom jsem si myslel, že jsem se už srovnal. Posledních pět let jsem nic neudělal," uvedl borec, jenž měl v minulosti pár excesů. Například před čtrnácti lety stál devět měsíců za napadení rozhodčího Hamzy.

Loni hrál Stochov okresní přebor, na který převážně chodili tři rozhodčí. Teď se musí vyrovnat s tím, že na lajnách působí laici. Každý účastník nižších soutěží ví, jak je těžké někoho k tomuto nevděčnému úkolu přesvědčit.

„Je to naše chyba, že jsme sestoupili a musíme laiky trpět," řekl devětatřicetiletý fotbalista, který hrál celý život v útoku, až teď na podzim se přesunul na stopera. Zápas se Spartou byl výjimkou.

Zda bude pro Jana Šubina znamenat trest konec jeho stochovské aktivní kariéry, ještě neví. Pokud bude v jeho polovině omilostněný, bude v ní pokračovat. Jinak se spokojí se zápasy za starou gardu Tuchlovic.

Na názor jsme se zeptali i druhé strany, Josefa Fujdiara. „Naštval mě. Takové vulgární chování, co předvedl, to je vrchol. Víc se k tomu nebudu vyjadřovat," uvedl.