Jako první byl uzavřen příchod Štohanzla, který v loňské sezoně patřil ke klíčových hráčům Bohemians 1905 a v Mladé Boleslavi má nahradit odcházejícího Alexandra Mendyho. "Jako náš hráč bude oficiálně představen 1. července," řekl mluvčí Mladé Boleslavi Jiří Koros.

Brankář Jakubov na jaře hostoval z Dukly v Kladně, kde rovněž patřil k oporám, ovšem sestup do ČFL neodvrátil. Nyní se bude snažit prosadit vkonkurenci Miroslava Millera a Jana Šedy.

"Jakub je velmi pracovitý a má vysoké ambice něco dokázat, což je spolu s výbornou chytací technikou předpokladem pro uplatnění v nejvyšší soutěži,"
řekl bývalý brankář Petr Kostelník, který má v agentuře Nehoda Sport na starosti gólmany včetně Jakubova. A v Kladně pomáhal s trénováním gólmanů. Te´d ho bude v Boleslavi vést jiný kladenský kouč brankářů Filip Toncar.

Wojnar je odchovancem Baníku Ostrava, za který v lize nastoupil k 20 zápasům. V minulé sezoně hrál rovněž na hostování za Kladno a s 11 góly byl
jeho nejlepším střelcem. Na kontě má 47 startů za mládežnické reprezentace. Původně měl zamířit do Dukly, ale nakonec ho získala Boleslav.

"Do Boleslavi se těším. S trenérem Koubkem se známe z působení v Baníku," řekl Wojnar.

Všichni tři by si měli odbýt zápasovou premiéru za Mladou Boleslav na nedělním turnaji v Čelákovicích.

(čtk, rm)