„Škoda, že to nepřišlo o tři kola dříve, pak bychom v sestupových vodách asi nebyli," uvedl zkušený kormidelník.

Čtrnácté místo je za očekáváním, nemýlím se?
Samozřejmě jsme zklamáni. Chtěli jsme hrát o něco výš, dejme tomu do desáté příčky. Když jsem ale přišel do Velvar, byl cílem postup do krajského přeboru a hrát v něm důstojnou roli. Povedl se nám však historický kousek v klubových dějinách, když jsme hned postoupili do divize. Jelikož jsme šli na poslední chvíli z třetího místa, nebyli jsme na ni patřičně připraveni.

V létě jste měli minimum času na promyšlenou stavbu kádru. To sehrálo svoji roli…
Posily jsme řešili na poslední chvíli, což se promítlo do velmi těžkého začátku, kdy jsme hráli třikrát venku a doma pouze s Nymburkem, který skončil první. Los to byl těžký a řekl bych, že prvních pět šest kol jsme se učili, co to je divize, která je o stupínek rychlejší a trestá téměř každou chybu. Nedostatek času zapříčinil, že nebyl prostor nové hráče nejdřív vytipovat. Na začátku to bylo šité horkou jehlou.

Posilovali jste i v průběhu podzimu.
Přesně tak. Zranili se nám lidi, proto přišli brankář Marek a Kratochvíl. Snažili jsme se, jak nejlépe mohli, aby ve Velvarech byla možnost záchrany, což se myslím v posledních pěti kolech, kdy jsme prohráli jen s Kladnem, ukázalo. Měli jsme výborné výsledky v Novém Boru, Českém Brodě i doma s Brozany. Druhá polovina podzimu nám ukázala, že jsme šli správnou cestou a v soutěži se adaptovali. Škoda, že to nepřišlo o tři kola dříve, pak bychom v sestupových vodách asi nebyli.

V zimě bude mít čas vybírat vhodné typy hráčů. Jak dalece tohoto prostoru využijete?

Nemám informace, že by někdo chtěl skončit. Určitě uděláme všechno pro to, aby k nám přišli minimálně dva rozdíloví hráči. Směrem dopředu nám to trošku haprovalo, ze spousty šancí jsme těžko dávali góly. Až ke konci se nám rozstřílel Müller. Potřebujeme třeba pravého záložníka, protože z tohoto prostoru jsme nedali ani jeden gól.

Nectí vás ani skutečnost, že jste nasbírali dvaačtyřicet žlutých karet a k tomu, stejně jako Hostouň, čtyři červené.

Paradoxně loni jsme v krajském přeboru vyhráli soutěž slušnosti. V divizi je všechno rychlejší, proto jsme na začátku nestíhali a faulovali. Nedisciplinovaní jsme byli v zápasech, kdy jsme prohrávali o gól a hráči byli pod psychickým tlakem. Znovu říkám, že konec podzimu nás zastihl ve slušné formě a chtěli bychom na něj na jaře navázat.

Jak vypadá velvarský zimní itinerář?

Na soustředění zatím nejedeme. Uvidíme. Máme tam vyblokovaný volný termín na případné krátké herní soustředění. Co se týče přípravných utkání, máme kvalitní protivníky. Hrajeme s Motorletem, Aritmou, Vyšehradem, Litoměřickem, Tuchlovicemi a asi s juniorkou Bohemky. Hledáme však soupeře na generálku 4. března. Osobně bych si přál mužstvo z krajského přeboru. Kdo má zájem, může se přihlásit. Na jaře se los obrátí, ze čtyř kol hrajeme třikrát doma. Doufám, že uděláme alespoň sedm bodů a ze sestupového pásma se vyhrabeme.