Na otázku, jak to, že mu uteče 51letý hráč, hledal Abrham se smíchem na tváři výmluvy: „Vyrazil o něco dřív, to se pak těžko dohání. Chybělo mi jen půl metru.“ A proč nechal soupeře zakončit a tím dát vítězný gól?

„Za mých mladých let by šel k zemi, ale teď jsem nechtěl riskovat, že bychom se už nezvedli,“ neztrácel 67letý borec humor a ve stejném duchu pokračoval: „Vždycky, když je potřeba rozhodnout, tak se pošlu na hřiště,“ culil se.

Fakt, že se stal spoluvítězem ankety ho potěšil. Alespoň prý má důkaz, že chodí hrát fotbal a ne na pivo. Na hřišti hodlá ještě tři roky vydržet, byť myslí i na zadní kolečka. „V důchoďáku už mám připravenou pojízdnou židli,“ prohlásil možná nejstarší aktivní fotbalista v Česku.

Svému sprinterskému sokovi Štefanu Martiškovu předvídá ještě minimálně deset sezon v kopačkách.

„Ne to ne! Mám všechno opotřebované, bolí mě celý člověk! zhrozil se 51letý smečenský snajper, který přiznal, že vždy těžil z rychlosti. V ligovém dorostu Nitry běhal stovku za 11,4 vt., proto i dnes kdekomu uteče.

„Počítám, že mě budou muset zastřelit. Nejspíš to udělá některý z mladých obránců, který mě nedostihne,“ se smíchem prohlásil bývalý hráč Slaného a Tuřan, jenž se před devíti lety vrátil do Smečna, kde trumfl dlouholetého činovníka a žijící legendu klubu Karla Čebiše, jenž končil v padesáti.

Martiškovu kariéru prý prodloužil sestup Smečna. „Na pralesní ligu si ještě troufnu, třetí třídu bych ale nehrál. Teď mám jediný cíl, nastřílet za Smečno tři sta gólů. Už se tomu blížím,“ uzavřel borec, jenž v necelých třech zápasech dal už čtyři góly!

Velké drama nabídlo finále internetové ankety Zvolte fotbalový počin víkendu 5. Vítězem se stali Štefan Martiška a Jan Abrhám se 75 hlaqsy. O jediný méne dostal Roman Mošnička z Doks a 32 jich nasbíral Petr Koten ze Žižic. Zaevidováno bylo 372 hlasů, stránka zaznamenala 1591 přístupů! Další pořadí: 4. soudce Emil Gaži ml. (22), 5. Martin Fitko z Tuchlovic (13), 6. – 7. Jiří Kracík z Dřetovic a Miroslav Mišík z Hrdlíva (oba 10).