Lídr padl v Jedomělicích

Zmíněné derby v Jedomělicích rozhodl domácí kanonýr Horák ve 20. minutě, když ho po rohu neuhlídal Baranec. Domácí tím korunovali úvodní nápor, ale zvýšení odmítl Kubenka – v nájezdu trefil tyč. Také hosté si postupně šance vytvořili, Servus mířil z TK do břevna, při dalších závarech byli blízko vyrovnání Machuta s Moravcem.

Po obrátce se Hřebeč hrnula za vyrovnáním, ale také mohla inkasovat po tutovkách Nedvěda a Horáka. Výsledek se už ale neměnil. „Mně se každopádně fotbal moc líbil, nahoru, dolů. Naši kluci odehráli skvělou partii," radoval se domácí předseda Josef Nedvěd. Šéf hostů Štěpán Sádecký, tentokrát i v roli kouče, litoval špatně zvládnuté standardky v první půli. „To se nemělo stát. Ale nedali jsme gól, takže jsme si body nezasloužili. Na lavičce jsem si zakřičel pěkně," usmál se.

Zase ten Hrubý
Dobrá po nástupu kouče Bubeníka vyhrála už potřetí v řadě, byť proti Zdicím nepředvedla nic výjimečného. Jediný gól utkání vstřelil už v prvním poločase v poslední době hodně produktivní J. Hrubý po parádní přihrávce Poláka. „Paradoxně v první půli jsme hráli ještě hůř než po obrátce. Ae cením si toho, že tým uhrál i zápas, kde se mu nedařilo," byl spokojený Miroslav Bubeník.

Další zazděná penalta Braškovu nevadila
Braškovští si museli po utkání s Doksy popovídat a posvícenský duel s Hýskovem zvládli – vyhráli 2:1. Výkon ale zdaleka dobrý nebyl. „Pravda, ale kolikrát jsme hráli dobře a neměli nic," usmál se spokojený kouč Jaroslav Želina. Jeho tým začal slušně. Dvě šance spálili Nachtigal s Pospíšilem, ale pak si hosté ublížili sami. Sprosté urážky ohodnotil sudí červenou kartou (25.) a vzápětí zužitkoval Nachtigal kolmici k prvnímu gólu. Po něm ale Braškov dobře nehrál a zlepšil se až ve druhé části.

V 75. minutě Nachtigal krásnou křižnou ranou zvýšil, ale hotovo nebylo. Pospíšil zazdil pokutový kop, když ho kopl stejně jako Míčka před 14 dny doprostřed brány. Hosté pak snížili Sechovcem a bylo ještě husto, nicméně body zůstaly na Braškově. „Příště už na chlapce kašlu, půjdu kopat penaltu sám," hlásil Želina v dobrém rozmaru nad nedělním posvícenským obídkem.
Hosté se hodně zlobili na rozhodčího.

Pozitivní byl jen návrat Studeného
Dokeskému trenérovi Martinu Škvárovi se moc mluvit po duelu na Tatranu Rakovník B nechtělo, tým podlehl smolně 1:2. Inkasoval z penalty a poté z přímého kopu, teprve v 81. minutě snížil Studený. To byla jediná pozitivní zpráva pro hosty, šikula se totiž vrátil po operaci a hned za minutu pobytu na hřiště se trefil. „Bohužel už to k ničemu nebylo. Nechce se mi mluvit, nemá to cenu. Napište, že si za to můžeme sami, že jsme nedali šance," mávl rukou otráveně Martin Škvára.

Unhošť byla marná
Nejhůř z Kladenska i z celé I. B třídy si stojí Unhošť. Naděje upínala k duelu na hřišti slabších Tuchoměřic, ale hrála tady darebně a podlehla 1:5. Jedinou jiskřičku naděje zažehl ve 13. minutě Neuberger, když rychle odpověděl na vedoucí gól domácích, ale ti do půle zase vedli a po obrátce už hosty zválcovali. „Bohužel, klukům tenhle zápas nesedl, nic kloudného nepředvedli. Flintu do žita pořád neházíme, ale budeme muset mužstvo posílit. A zkusit něco uhrát do konce podzimu," říkal zklamaný sekretář Martin Šimáček.