Výsledkem 2:2 skončil i podzimní zápas, tehdy se kopaly ještě penalty, které zvládlo lépe Slaný. To postavilo v sobotu mnohem mladší tým, když šanci dostali i čtyři dorostenci, zatímco hosté vsadili na zkušenost v podobě borců jako Charvát, Nedvěd, Janda či Mrština.

Dlouho se dařilo lépe Slaňákům, kteří v úmorném vedru zaslouženě vedli 2:0. Nejprve se prosadil zpoza vápna Tikovský a pak po brejku mladičký Marek. ještě čtvrt hodiny před koncem se nezdálo, že Jedo s výsledkem něco udělají, jenže pak se výstavním volejem trefil Drbota a jeho tým najednou dlouhými pasy dostal Slaný do úzkých. V poslední minutě unikl Janda, byl faulován a navrátilec do jedomělického dresu Petr Kubenka z penalty stanovil konečný účet na 2:2.

Podle jedomělického hodnocení přijeli borci jejich klubu s respektem k běhavému, „mladému“ a hlavně trénujícímu soupeři. Avšak konsolidovaný a bojovný projev se slánské rezervě podle nich zcela vyrovnal. Na straně Slaňáků stála lepší kondiční připravenosti a kombinační schopnost, naopak fyzická síla a zarputilost byly spíše na straně jedomělického Sokola.

„Podle mě nám patřil první poločas, ale ve druhém jsme postupně odcházeli a v poslední půlhodině nám došlo více než soupeři. Ten využíval dobře dlouhých nákopů a to na nás platilo,“ mínil kouč Slaného B Radim Vavroch.