S fotbalem začínal v Hrdlívu v sezoně 1962-63 a vydržel tam až do dorosteneckého věku, který ho zastihl také v dorostenecké lize na Kladně. Při základní vojenské službě pak hrál v Sušici za místní VTJ. V tuto dobu hrával i hokej. Po návratu z vojny pokračoval v Hrdlívu, kde se hrála I. B třída i I. A třída.

V roce 1978 se přestěhoval s rodinou do Jedomělic a rok na to přestoupil do zdejšího klubu, který hrál tehdy IV. třídu. Trénoval zde Josef Ekrt. Pod jeho vedením se postupem času stal kapitánem týmu a zároveň místopředsedou klubu, jejž od roku 1990 řídí již jako předseda. Aktivně hrál až do roku 2005 a o tři roky později se stal i předsedou celé Tělovýchovné jednoty Sokol Jedomělice.

Josef Nedvěd se svým klubem nyní zažívá nejúspěšnější období v historii oddílu. Ale to nemění nic na faktu, že s fotbalem v Jedomělicích prožil i velmi krušné chvilky. Několik sestupů i postupů, také hrozící zániky oddílu, a to ať už z pozice předsedy, trenéra či hráče. Vždy tu ale stál připraven klub bránit, chránit, budovat a opečovávat. A hlavně díky němu je Sokol v současné době tam, kde je!

Pro klub by snad i umřel.

Přesto dokázal vždy na výbornou řešit i své pracovní a osobní starosti. Nezanedbával ani rodinný život. Pro harmonickou domácnost by udělal cokoliv, což může potvrdit především jeho žena, která mu i touto cestou znovu společně se všemi členy TJ Sokola Jedomělice blahopřeje k šedesátým narozeninám. K blahopřání se samozřejmě připojují i jeho děti a především vnoučata, jimž se nyní snaží věnovat maximum svého času a své lásky.

Muži, tati, dědo, předsedo všechno nejlepší, hodně zdraví a ještě mnoho sportovních i osobních úspěchů!

TJ Sokol JEDOMĚLICE

K přání se upřímně připojuje také sportovní redakce Kladenského deníku.