Po rohu Marka sklepl míč střelci Mucha a vypadalo to, že Slovan konečně vyhraje jasněji. Ale nebylo to tak.

Ve 29. min. se do úniku řítil Mucha, hostující obrana ho zastavila na hranici faulu, balon se odrazil ke Klemptovi, ale ten zamířil jen do korun topolů. Další brejk osvědčené dvojice Mucha - Klempt poslal druhý jmenovaný hlavou pár centimetrů vedle.

Hostující ambice oslabilo zranění Kováče, ale nedali se. Zvlášť když přežili dvě superšance domácích. Nejdříve po rohu Marka přesně hlavičkoval Mucha a již překonaného Cíglera na čáře zastoupil Císař a vzápětí trefil Moravec ze 30 metrů břevno. Ve 42. min. se naopak zatajil dech příznivcům Velvar, když Jar. Kotík přihrál úplně osamocenému Ivanovovi, který se ale nabízené možnosti zalekl.

Druhý poločas zahájili aktivněji hosté a postupně se začínala projevovat jejich lepší fyzická kondice. Jenže výborný gólman Majtaník je k vyrovnání nepustil. Ve 49. min. si pohodlně počkal na TK Valka a zaskvěl se proti Jar. Kotíkovi, který na něj šel sám. Na druhé straně po nepovedeném odkopu Čermáka nevyužil možnost Nádherný.

Ten poté krásně pálil po akci Marka, jenže Cígler skvěle lapil. Chleba se lámal deset minut před koncem. Jeneč byla dvakrát blízko vyrovnání, ale Majtaník fantasticky vychytal Jar. Kotíka a poté i Valka.

„Nakonec jsme se zase trápili, protože nejsme schopní dát gól. Opakuje se to pořád dokola. Kluci jako Mucha, Zavadil či Marek umí šance vytvořit, ale schází kanonýr, jenž by je lépe zakončil,“ žehral domácí kouč David Vedral.

Velvary - Jeneč 1:0 (1:0). Branka: 4. Klempt. Rozhodčí: Zdeněk.

Velvary: Majtaník – Salač, Moravec, Vošmera, Slavíček - Krška (73. Bečvář), Zavadil, Marek, Klempt - Nádherný (81. Černý), Mucha.

Jeneč: Cígler – Čermák, Tarant, Dolejš, Císař – Ivanov, Pavel Valko, Vosáhlo, Mičín (73. Kříž) - Jar. Kotík, Kováč (35. Věneček).