Objednávka pořadatelů na krásné počasí zůstala na rozdíl od loňska ležet v nebeské kanceláři až na úplném dně šuplíku. Globální klima své změny projevilo počasím, které spíš než prostředek prázdnin připomínalo listopadové dušičky. Provazy vody mířily k zemi dlouhé hodiny nad celým Českem a dělaly těžkou hlavu zdaleka nejen organizátorům řady fotbalových turnajů a hudebních festivalů, ale vodohospodářům, v řadě míst i obyvatelům v okolí rozvodněných řek a zemědělcům (ovšem těm dělá problémy počasí jakékoliv …).

Na rozdíl od blízkého Velkého Přítočna, kde se finálové boje v neděli už nekonaly, se v Jenči od čtyř nepromokavých jedenáctek dočkali ti nejvytrvalejší diváci všech soubojů. A bylo to i přes výše zmíněné přírodní, kalamitní podmínky hodně povedené fotbalové představení, které zpestřilo předsezónní přípravu všech zúčastněných mužstev. Diváci si mohli užít otevřenou útočnou hru s gólovými přestřelkami – celkem padlo ve 4 zápasech 33 branek a jedna hezčí než druhá. Jediný, kdo bohužel svůj nerovný souboj prohrál, byl dlouho připravovaný a opečovávaný trávník, který bude mít co dělat, aby se zmátořil do začátku podzimních soutěží…

FK Rudná – TJ Unhošť 5:3

V prvním zápase se v hustém dešti proti týmu Rudné výrazně posílenému hráči z pražských oddílů postavil nováček kladenského okresního přeboru z Unhoště, do jehož sestavy také přibyly některé posily (např. z nedalekého Braškova). A vznikl z toho možná až nečekaně vyrovnaný a bojovný duel. Rudná sice byla pořád o malý krůček vpředu a tento krůček vyjadřovala i brankově.

Ale Unhošti se třikrát povedlo vyrovnat a zvlášť vyrovnávací gól šikovného a rychlého J. Korpy, který v Jenči před časem hostoval,na 1:1, byl hodně pohledný. Na čtvrtýzásah ze spravedlivě nařízené penalty po jasném faulu už přes útočný tlak odpovědět nedokázala. Naopak otevřela svoji obranu tak, že došlo v dospělém fotbalu k neuvěřitelné situaci, kdy se na osamělého brankáře řítiličtyři hráči Rudné a bylo rozhodnuto.

Sokol Jeneč – Sokol Hostivice 7:1

Jen první minuty přinesly vyrovnanou hru, pak už se začala projevovat herní i kondiční převaha domácích. Ale i hostivičtí se i přes nepříznivě se vyvíjející skóre snažili o sympatickou, otevřenou hru, což se jim ovšem stalo osudné. Paradoxní pro domácí fandy byla skutečnost, že prvnídvě branky padly hlavou – věc v Jenči nevídaná vůbec často… Zvlášť první branka Pavola Valka po rozehraném trestňáku, kdy se prosadil mezi o hlavu většími obránci, byla „dívatelná“. V utkání se předvedl postupněčtyřmi brankami kanonýr Jar. Kotík a na dalších dvou se ještě svojí rychlostí a bojovností podílel. Díky jednoznačnému skóre se na hřiště podívali i všichni připravení domácí dorostenci a rozhodně se na něm neztratili.

TJ Unhošť – Sokol Hostivice 10:1 - o 3. místo

Zpočátku to na tak jednoznačný výsledek nevypadalo, ale hostivičtí borci doplatili ještě mnohem víc než v sobotu na svoji otevřenou hru a na mezery v obraně. Rychlonozí a technicky zdatní hráči Unhoště ji postupně doslova rozvrátili a rozcupovali na kousky. Opět v jejich akcích hrál hlavní roli J. Korpa, který střílel góly i na ně přihrával. A tak skóre pravidelně narůstalo až na konečný dvouciferný výsledek.

To už ale nemohl ocenit Pavel Patera, nejznámější postava tohoto městečka, který podobně jako vloni přišel povzbudit své fotbalové kamarády. Bohužel musel po 15 minutách druhé odjet na hokejový trénink…

Hostivičtí budou mít do začátku okresního přeboru ještě hodně starostí, aby dali tým do pořádku, zatímco Unhošť bude možná postrachem tradičních účastníků stejné soutěže na Kladensku.

Sokol Jeneč – FK Rudná 4:2 - finále

Finalisté předvedli divákům na už hodně rozbitém trávníku pohledné fotbalové představení, plné soubojů, rychlých úniků, šikovných kombinací i pěkných branek, které vůbec nevypadalo jakoby byl prostředek přípravného období. Bylo by ozdobou i mnohem vyšší fotbalové soutěže. Úvod ovlivnil rychlý gól domácích už ve 3. minutě, který zařídil přesnou střelou pod břevno Pavel Valko.

Hráči Rudné, hnaní mohutnými povely ambiciózního trenéra z lavičky, se po několika minutách oklepali a snažili se o vyrovnání. Hra se přelévala z jedné strany hřiště na druhou a vznikaly i mnohé šance – tři vyložené měl na straně domácích na kopačkách Pavol Valko, ale nepřelstil hostujícího brankáře. Stejně tak se držel i domácí Rigo.

Až ve 40. min. se marně pokusil vyrazit prudkou střelu z hranice vápna, což se nepodařilo (1:1), a navíc se při zákroku zranil tak, že už dál nemohl pokračovat. Do konce poločasu jej musel v rozlišovacím dresu nahradit stoper Pázstó.

Ve druhém poločasu se prosadil opět Jar. Kotík. Na vedení Jenče ještě stihli hosté zareagovat a vyrovnat. Ale pak se přece jen prosadila větší útočná síla domácích, kteří brankami Pázsta a Čermáka, vždy po hodně utěšených předchozích kombinacích rozhodli, že vítězný pohár zůstane doma.