Na jenečském hřišti se v jeho závěru sešla velmi početná sestava natěšených fanoušků, která v domácí části hlediště celkem optimisticky očekávala souboj s dalším z letošních nováčků v soutěži, tentokrát Baníkem Stochov. Utkání začalo bohužel podobně smutně jako na všech hřištích v republice, tentokrát pečlivě dodrženou minutou opravdového ticha za tři hokejové mistry světa. Pro domácí skončilo nakonec potichu a smutně i výsledkově, zato hosté po výhře nad Braškovem řvali radostí znovu – vyhráli 3:0!

Stochovu se uzdravil Milan Hampel a spolu s bratrem tvrdili tradiční defenzivní taktiku Stochova.

„Jsme moc rádi, že se Milan uzdravil, ale nebýt brankáře Klímy, asi bychom na úspěch pomýšlet nemohli,“ přiznal po utkání šéf stochovského klubu František Štětina.

Skutečně, Klíma odolal počátečnímu náporu, pak v klidu sledoval, jak jeho tým srovnává hru a do půle dává díky kanonýru Šubinovi dvě branky.

První po rohu a druhou po jenečské minele a sólu veterána.

Druhá část, to byl opět souboj jenečské útočné vozby s Klímou. Ten kolikrát při závarech skákal po celém malém čtverci, ale ani jedno přistávající letadlo do své svatyně nepustil.

Když pak v 81. minutě napřáhl z 20 metrů Burle a nádhernou bombou dal na 0:3, padla hlavní část místního publika do smutku. „Výsledek je skvělý, ale nepřeceníme ho a budeme dál poctivě předvádět svou hru,“ usmíval se František Štětina.

To domácí nadšeněc Vladimír Kučera neskrýval bol na fotbalovém srdíčku. „Naše domácí pevnost se bortí, po Lánech jsme měli problémy s dalším nováčkem. Snad z toho nebude tradice, protože nováčků je letos hodně. Dnes se hned po skončení utkání vyhoupl na oblohu měsíc v úplňku. Jeho tajemné síly stály na straně Stochova,“ našel i vtipnou notu.

Sokol Jeneč – Baník Stochov 0:3 (0:2). Branky: 28. a 41. Šubin, 81. Burle. Rozhodčí: Lafek.

Jeneč: Rigo – Johanovský, Jiří Kotík, Čermák, Císař – Mičín, Herbst, Pavel Valko, Pivoňka – Jar. Kotík, Pázstó (68. Pavol Valko).

Stochov: Klíma – Kedroň, T. Hampel, M. Hampel, Honz – Douša (88. Andrle), Burle, Pražák (59. Najer), Trávníček – Šubin (65. Griegel), Lichner.