Hned v úvodní minutě dvakrát po sobě podklouzl na vlhkém trávníku uprostřed hřiště Votava a díky tomu se do prvního náznaku šance dostali hosté. Na jejím konci byl Koláček, ale s jeho slabou střelou si Rigo v klidu poradil. Pak se už ale začali prosazovat domácí a vytvořili si poprvé na svém hřišti výrazný tlak. Ve 4. min. ale Votava zamířil jen do modré oblohy, v 6. min. trefil Johanovský pouze připravenou náruč brankáře Malinovského a v 9. min. nedotáhl Jar. Kotík hrající na nezvyklém místě pravého obránce svůj hodně nadějný únik po křídle k zakončení.

Ale v 10. min. už udeřilo, když Pavel Valko léty nacvičeným způsobem vybídl k útoku Hořánka, který si obhodil Kapouna a jistě překonal už osamoceného Malinovského – 1:0. Tato úspěšná akce ho povzbudila a vzápětí připravil šikovnou příležitost i Mičínovi, který ale svoji ránu napálil jen do Malinovského. V 16. min. další Hořánkův samostatný únik zastavil možná milimetrový, ovšem odmávaný ofsajd. V 19. min. vyslal Hořánka do dalšího útoku rychlý Johanovský, ale střela mu nesedla a letěla vysoko nad. Ve 22. min. byl na hranici trestného území faulován Votava, hlavní rozhodčí zareagoval trošku rozpačitě, až po poradě se svým asistentem ukázal na značku pokutového kopu, čímž si určitě nezískal příznivce pro udělení čestného občanství v Mutějovicích… Tento trest Jeneč v této sezóně už dvakrát nevyužila, ovšem do třetice se zadařilo, když se k míči postavil Jar. Kotík a poslal ho jistě do protipohybu Malinovského – 2:0.

Domácí se dvougólovým vedením poněkud zklidnili, ale jejich rozehrávky pořád neměly potřebnou přesnost. Ovšem podobně se vedlo i hostům, kteří také zvýšili své úsilí a snahu o zkorigování nepříznivého stavu, ale zvlášť finální přihrávky se jim nedařily, několik centrů po sobě zamířilo rovnou za brankovou čáru… A tak diváci sledovali dlouhé minuty trošku podivnou a neurovnanou hru plnou nedokončených a nedotažených útočných akcí. Příkladem byla i 33. min., kdy šikovně zatáhl balón po pravém křídle Pásztó, ale Pavel Valko nestihl jeho prudkou přihrávku zpracovat tak, aby mohl zakončit. Ve 36. min. Hořánek ekvilibristicky zpracoval těžký míč, snažil se hned posunout k úplně volnému Pásztovi, ale Koláček špičkou kopačky stihl odvrátit v poslední chvilce na roh. Pivoňka rohový kop posadil přesně na hlavu Jiřího Kotíka, ale jeho míč o metr minul levou tyč. Stejný hráč na druhé straně hřiště zblokoval tvrdou střelu Lupáka. Ve 43. min. se do rychlého ataku řítil Votava, ale po několika úspěšných kličkách narazil na pevnou stoperskou dvojici, která ho odzbrojila. Z protiakce stihl jen slabě vystřelit Staněk, ale problémy Rigovi nenadělal.

Po přestávce nepřišel očekávaný tlak hostů, naopak po levém křídle utekl Pásztó, snažil se míč protlačit k nabíhajícímu Hořánkovi, ale Malinovský byl proti. O minutu později proti podobné akci Hořánka úspěšně zasáhla obrana Mutějovic. V 52. min. unikl nezvykle po křídle Pavel Valko, ovšem obrana hostů nedala Hořánkovi potřebný klid na zpracování. V 56. min. se Hořánek opět snažil vyzvat k zakončení Pászta, ale tentokrát v rozhodující chvilce zasáhl Křikava. V 57. min. poslal Linhart svoji střelu daleko mimo tyče a podobně se o chvíli později na protější straně vedlo i Johanovskému. V 61. min. chytil Rigo jistě povedenou ránu Linharta z trestného kopu na hranici šestnáctky.

V 63. min. nikdo z domácích nedokázal využít nadějnou přihrávku Hořánka, kterou pak obránci Mutějovic odpálili na roh. Po jeho rozehrání Hořánek vystřelil jen do Malinovského. V 66. min. po rozehraném trestňáku zamířil Beneš svoji prudkou ránu asi metr vedle branky. V 72. min. nadělal Malinovskému nečekané problémy centr Votavy. V 76. min. poslal Mičín po přiťuknutí od Hořánka míč jen pár centimetrů nad břevno. V 77. min. po přesném centru Jar. Kotíka zamířil Pásztó hlavou metr vedle tyče. V 80. min. odvracela domácí obrana s velkými problémy trestný kop Lupáka a následnou nebezpečnou akci. Ale v 82. min. se hosté přece jen dočkali a ještě zdramatizovali závěr zápasu. Po zmatku v domácí obraně, která nedokázala „uklidit“ míč dál od branky, proskotačil balón k volnému Křikavcovi, který nedal Rigovi žádnou šanci – 2:1. Domácí si svými neproměněnými šancemi přivodili zbytečně dramatické poslední minuty. Mutějovice zesílily svůj tlak, ale z něj vytěžily jen prudkou ránu Staňka, která však nemířila mezi tyče.

Domácí tak nakonec uhájili své těsné vítězství, první domácí v této sezóně. Hostující hráči odcházeli do kabin poněkud podráždění a podobně jako jejich příznivci dávali za svoji porážku vinu hlavně trojici rozhodčích. Podle průběhu hry však mohli být spíš spokojeni s tím, že domácí hráči nevyužili žádnou ze svých početných příležitostí ke zvýšení a pojištění náskoku, a že si z Jenče neodvezli mnohem větší „nášup“. Domácí těžce vybojovaná a při pořád ne zcela vyladěné souhře týmu spíš vydřená výhra snad pro další boje trošku zklidní, zvlášť před tradičně hodně vypjatým soubojem v nedalekých Lidicích, který je čeká příští sobotu.

SOKOL JENEČ – FK CHMEL MUTĚJOVICE 2:1 (2:0).Branky: Hořánek (10.), Jar. Kotík (22. – PK) – Křikava (82.). Rozhodčí: Meščan – Chrastina, Kuka.

Jeneč: Rigo – Johanovský, Jiří Kotík, R. Souček, Jar. Kotík – Mičín, Pavel Valko, , Pivoňka, Votava – Hořánek (90. J. Souček), Pásztó (82. Petr Valko).

Mutějovice: Malinovský – Kapoun - Beránek, Křikava, Holý – Lupák, Beneš, Koláček, Rosa – Linhart, Staněk.

Vladimír KUČERA