A obrázek hry domácímu cíli alespoň opticky odpovídal. Od první minuty se valily útoky na branku zkušeného Dvořáka jeden za druhým. Ale kombinace se dařily jen po hranici pokutového území, bez střeleckého zakončení. Ve 4. min. po pěkném centru Pivoňky nestihl Jar. Kotík zpracovat vysoký míč, o minutu později neprošlo kolmé vysunutí Dolejše na Hořánka.

Až v 10. min. se hosté dostali na polovinu Jenče, ale ani Rigo nemusel zasahovat. Ve 12. min. vyzval Jiří Kotík kolmým pasem Votavu, ale Dvořák včas přečetl hru a akci překazil. Ve 13. min. poslal Fujerík svůj trestný kop jen vysoko do ochranné sítě. Ve 14. min. vybojoval Jar. Kotík zdánlivě ztracený míč, protáhl se podél brankové čáry a zpětně předložil Votavovi. Jeho střelu však obrana zblokovala na roh, po kterém se Hořánek nepovedenou ránou jen nechtěně pokusil překopnout letité břízy za brankou…

V 17. min. docela tvrdá hra vyústila v nepřehlednou šarvátku u postranní čáry v blízkosti lavičky, kterou zvládl hlavní rozhodčí Křenek jen s vypětím všech sil. Zůstal však jen u žlutých trestů… Dlouhé minuty pak byly k vidění akce jako přes kopírák, oslabené Tuchoměřice jen úporně bránily, ale nepouštěly obléhající domácí k žádnému zakončení. Bojovný výkon Jenče směrem dopředu kazila spousta pokažených finálních přihrávek. Neujaly se ani trestné kopy Jiřího Kotíka ve 27. a Pavla Valka ve 30. a 34. min.

Podobně se ale vedlo i Šafrovi na opačné straně hřiště. Ve 35. min. zastavil průnik Hořánka zvednutý praporek po hodně těsném a sporném ofsajdu. Na hře bylo jasně patrné, že se potkaly celky z druhé poloviny aktuální tabulky… Až do 38. min. byla totiž bilance přímých střel na branku podobná spíš české I. lize než této venkovské soutěži – naprosto netypických 0:0. Ale hned první rána stála za to, když Mičín vybojoval na hranici vápna míč, který posunul k Jar. Kotíkovi a ten ho s mírnou tečí hostující obrany dopravil za záda bezmocného Dvořáka – 1:0.

Ve 40. min. vypálil nebezpečně a prudce z trestňáku Kejmar, ale míč prosvištěl pár centimetrů nad břevnem Rigovy branky. Ve 43. předvedl další šikovný únik Jar. Kotík zpětně předložil Pavlu Valkovi, jeho ránu však vytlačil Dvořák na roh. A 44. min. přinesla dřívější jenečskou „klasiku“ – Pavel Valko vybojoval balón a téměř naslepo vyzval k zakončení Hořánka, který jako v dobách své největší slávy zakončil levačkou přesně k tyči – 2:0.

A jak skončil první poločas, tak začal druhý. Ve 48. min. Mičín přistrčil Hořánkovi, ale jeho rána zamířila asi metr vedle tyče. Ve 49. min. vedl Mičín míč trošku krkolomně okolo pokutového území Tuchoměřic, z mírného zoufalství vystřelil, ale balón podruhé nešťastně tečoval některý z obránců hostů a ten zapadl za záda nešťastného Dvořáka – v Jenči letos nevídané skóre 3:0. A všechno vypadalo pro rozradostněnou domácí část publika a možná i pro až příliš bezstarostné hráče víc než slibně …

Mírně mohl v 53. min. varovat kolmý pas na rychlíka Zeleného, který se vysunul do „svého“ útoku, ale v rozhodující chvíli si míč příliš předkopl až k Rigovým rukavicím. V 54. min. vymyslelo další akci duo Pavel Valko-Hořánek, ten už si obhodil i Dvořáka, ale v poslední chvíli mu Šafr ukopl míč na roh. Hodně podobná kombinace proběhla i v 57. min., na jejím konci už leckdo viděl míč v síti, ale proti Hořánkovu zakončení se tentokrát se štěstím postavil Dvořák a jeho pokus házenkářsky vykopl. Zdánlivě se pořád nic nedělo a zápas spěl k jasnému konci, jenže přišla 63. min., kdy si na centr zleva naskočil vysoký a zkušený Fujerík, od obrany dostal dost volnosti, aby s přehledem umístil balón do sítě – 3:1.

Útočná aktivita domácích ale neutichala ani po tomto mírném šoku, ovšem tísněný Hořánek zamířil střelu jen do Dvořáka a prudkou ránu Dolejše srazili hosté na roh. Ovšem zcela nečekaně se do útočných aktivit začali mnohem víc pouštět i povzbuzené Tuchoměřice a zvlášť nebezpečný v nich byl již zmíněný Zelený. V 68. min. pokus Fujeríka proletěl vedle branky, ale hned vzápětí podnikli hosté rychlý útok, kdy před Zeleným naštěstí včas zasáhl Rigo. V 71. min. si Zelený, nejmenší hráč hostů, který by svou výškou patřil spíš do Jenče…, dokonce naskočil na centr, ale hlavou minul branku. V 73. min. podnikl rychlou akci Johanovský, na jejím konci ale ani Hořánek, a pak ani Jar. Kotík nepropálili Dvořáka.

V 77. min. si své role obrátili Hořánek s Pavlem Valkem, ale ani on, vyhlášený technik, nevyzrál úplně sám na připraveného Dvořáka. Hned vzápětí ho to mohlo víc než mrzet, protože podle otřepaného pravidla „nedáš-dostaneš“ se místo potvrzení náskoku měnilo skóre na druhé straně. V 78. min. napřáhl ze slušné dálky Tecl a povedenou střelou ala páteční reprezentační šťastlivec Pilař napnul síť za Rigem – 3:2. Tuchoměřice se přiblížily k nečekanému zvratu a domácí si nešťastně přivodili zbytečné drama.

V 83. min. Hořánkův centr přistál jen v rukavicích Dvořáka. To v 84. min. se musel Rigo snažit mnohem víc, aby vytáhl na roh další ránu povzbuzeného Tecla. Jenže tím se nebezpečí jen oddálilo, protože po jeho rozehrání vznikla mela v malém vápně a nejlíp se v ní zorientoval všudybyl Zelený a vyrovnal – 3:3. Závěrečné minuty pak už přinesly jen vzrušení, strkanici, zdržování a nervozitu, která vznikla po faulu Dolejše.

Domácí pak mohli jen zpytovat své svědomí, protože už poněkolikáté v sezóně se museli vážně zabývat otázkou „Jak ztratit vyhraný zápas?“. V tomto případě skoro trestuhodně…Místo klidného přezimování ve středu tabulky, kam ani teď v nebývale vyrovnané tabulce není bodově daleko, znovu bude čekat horké jaro. Být jenečským fanouškem je v těchto týdnech úkol pro opravdu silné nátury s hodně pevnými nervy… Zato v tuchoměřickým areálu určitě včera bylo po návratu hodně veselo, když se hostům povedlo i s oslabeným kádrem už podruhé v sezóně dotáhnout třígólovou ztrátu.

SOKOL JENEČ – SOKOL TUCHOMĚŘICE 3:3 (2:0).Branky: Jar. Kotík (38.), Hořánek (44.), Mičín (49.) – Fujerík (63.), Tecl (78.), Zelený (85.). Rozhodčí: Křenek – Chrudimský, Boček.

Jeneč: Rigo – Johanovský, Jiří Kotík, Hojsák, Pivoňka (46. Tarant) – Mičín, Pavel Valko, Dolejš, Jar. Kotík – Hořánek, Votava (46. Pavol Valko).

Tuchoměřice: Dvořák – Földesi, Beran, Kraft, Jemelka (90. Rouček) – Tecl, Šafr, Fujerík, Zelený – Denk, Kejmar.