Pro Kladenské byl generálkou částečně už čtvrteční souboj na stadionu pražské Slavie, teď proti přece jen slabšímu Hradci by se měla činit také ofenziva, byť tu v Praze Šilhavého svěřenci nepředváděli úplně špatnou a dali dva góly. „Hlavně po obrátce jsme hráli dobře a v závěru na Slavii pomalu leželi. To nás překvapilo i potěšilo,“ řekl asistent trenéra SK Stanislav Hejkal.


Lze opět předkládat, že kouč Kladna nasadí pouze jednoho útočníka, takový styl totiž razil už na podzim a v zimní přípravě ještě ortodoxněji. Důvodem je možná zmíněný zápas na Žižkově, který bude hodně důležitý a Kladno by ho nemělo prohrát.


Na druhou stranu se na Slavii prosadili oba forvardi – Semerák i Kousal, jenž se do sestavy po dlouhé době vrací. Druhý jmenovaný by si ovšem měl dát pozor – v poslední době dá v přípravě gól a vzápětí se zraní.


Do Nymburka vyrazí šestnáct hráčů včetně doléčujícího se brankáře Pavlíka, zbytek se zapojí do zápasu béčka na Vyšehradě s Krčí. „Má dvaadvacet fotbalistů a dva ještě musíme vyřadit. Po víkendu se musíme rozhodnout,“ uvedl Hejkal.


Ten s dalšími šéfy Šilhavým a Kotalem bude řešit ještě obrannou fázi. Při zranění Farbáka se rýsuje stoperská dvojice Gross – Killar, Hochmeister se přesune na pozici štítového záložníka.

Sen o Jeslínkovi se rozplynul

Kladno - Fotbalový útočník Jiří Jeslínek odehraje jarní část Gambrinus ligy zřejmě v mateřské Spartě Praha a do Kladna tedy nezamíří. Hráč, který se v Kladně na podzim chytil a vstřelil pět branek, sice mohl v hostování pokračovat, Sparta se ale rozhodla, že ho neuvolní. „Zájemců o něj bylo několik a já myslím, že si Sparta nechtěla dělat nikde zle. Určitě nás to ale mrzí,“ přiznal asistent trenéra SK Kladno Stanislav Hejkal.

Jeho informaci potvrdil také sportovní ředitel klubu Eduard Novák. "Ještě tam malinké procento existuje, ale asi příliš malé," uvedl.

Sparta místo Jeslínka nabídla jiného ofenzivního hráče - Rezka - ovšem k prodeji. To pro Kladno, které má nízký rozpočet, není.