Na jaře by to mohlo být jinak, klub má totiž zálusk na borce, jenž od mala střílí branky jako na běžícím pásu. Na podzim za Lhotu jich nasázel třináct a bylo to pouze v o jeden stupeň nižší soutěži.

Kanonýr Stanislav Jung si plně uvědomuje možnou odpovědnost za výsledky nového týmu. „Vím, že očekávání jsou velká. Slibují si ode mne góly a doufám, že s mou pomocí vykopeme třetí ligu, kterou tady chtějí hrát," prohlásil třiadvacetiletý útočník a přiznal, že nikdy pod tlakem plynoucím z očekávání nehrál.

Jeho případný příchod na stadion Fr. Kloze se rozhodně nečekal. Zaskočil také svého otce, bývalého kanonýra kladenského Nova.

„Překvapilo to hodně lidí," potvrdil mladší z Jungů a přiblížil, jak ke kontaktu s Kladnem došlo. „Ozval se mi pan Novák, že by o mě měli zájem. Tým prý vypadá dobře, na všechny posty má konkurenceschopné hráče, ale chybí jim klasický hrotový útočník," řekl.

Nejprve se ale musel domluvit ve Lhotě, a ta je naštěstí farmou Kladna, takže všechno proběhlo hladce. To byl další důvod, proč upřednostnil SK před Novým Strašecím, kde zahájil zimní přípravu.

„Možnost hrát současně za Lhotu hrála velkou roli. Když bude potřeba, tak jí půjdu na jaře pomoci. S tím počítám. Zvlášť pak v utkáních s hlavními rivaly jako jsou například Tuchlovice. Na prvním místě však bude SK a doufám, že mu budu platný," řekl Jung krátce po čtvrtečním tréninku, který kvůli naraženému kolenu ze zápasu s juniorkou Bohemky absolvoval v posilovně. 

Úvaha o Strašecí vycházela z touhy opět si zahrát vyšší soutěž, s níž má zkušenosti z Jiren. „Řekl jsem si, že třináct gólů z patnácti zápasů je dobré skóre, a že dokud jsem mladý, měl bych zkusit hrát výš," uvedl s tím, že nešel do úplně neznámého prostředí. Spoustu hráčů zná osobně, jiné zpoza klandru. „Kdo by neznal Vaška Kalinu, bratry Procházky nebo Veselého," podotkl.

Navíc na podzim se byl podívat na dvou třech mistrovských utkáních Kladna. „Připadá mi, že hraje rychlý, kombinační fotbal. Bude mě určitě stát hodně sil se propracovat do základní sestavy," míní Jung, jenž měl ve Lhotě jediný úkol – dávat góly. Nějaké bránění a kombinace se od něj nechtěly. „Budu muset přijmout jinou roli, protože na Kladně je pojetí hry hodně rozdílné."

A bude mu kombinační fotbal vyhovovat? „Myslím, že dojde ke kompromisu. Měli by na mě hrát trošku jinak než jsou zvyklí. Sám jsem zvědavý, jak to dopadne. S trenérem jsem svou roli probíral a máme dost času na to, abychom se sehráli a sedlo si to," řekl odchovanec sousedního Nova, jemuž se moc zamlouvá, že tým je složený z hráčů, kteří mají ke Kladnu vztah.

„To je super, bohužel ve Lhotě byly dvě třetiny mužstva odjinud, takže kluci ani nejezdili na tréninky. Tady je to úplně něco jiného," přiznal.

SK hraje fyzicky náročný fotbal a jeho kouč Ivan Pihávek si právě na dobré kondici zakládá. Zimní tréninky jsou tudíž náročné a mnohdy na krev. Ve Lhotě se trénovalo minimálně, takže přechod není pro Junga snadný.

„Myslím, že to nebude problém. Po každém tréninku se cítím lépe," tvrdil a dodal, že v utkáních Lhoty to měl také náročné, poněvadž běhal všude. V tom bude také rozdíl. „SK bude sázet na to, že vybojuji hodně míčů a vepředu je udržím. Doufám, že budu proměňovat šance," přeje si.

Pokud by na jaře nastřílel sedm osm branek, byl by spokojený. „To ano, ale žádné cíle si nedávám. Aktuálně se musím propracovat do sestavy, pak se můžeme bavit gólech," prohlásil.

O příchodu Stanislava Junga do kabiny Kladna ovšem není definitivně rozhodnuto. Zatím se obě strany testují a mluvit to toho budou také Jirny, jimž mladý střelec patří. Hostování ve Lhotě má od svého klubu povoleno do konce sezony.