Premiér měl podle Kabyla kladenský turnaj víc. Poprvé ho odehrála dvanáctka mužstev, normálně jich totiž všude hraje jen devět. Tady byl však zájem obrovský. „Hned když mi kladenští kluci volali, abychom udělali jedno kolo u nich, tak se mi do večera ozvalo devět týmů a ráno další dva. Nechtěl jsem nikoho odmítat, tak jsme to udělali na dvanáct,“ vysvětlil Kabyl, který také slavnostně předával ceny spolu s jednatelem Sportovních areálů města Kladna Jiřím Chvojkou a členem výkonného výboru OFS Praha-západ Vladimírem Bláhou.

Pro mnohé kluky to bylo skutečně první setkání s velkým stadionem, kde se na plochu přichází tunelem pod velkou tribunu. „Měl jsem od všech aktérů opravdu skvělé ohlasy, že se hrálo právě na stadionu Františka Kloze. Měli jsme zajištěn i oběd na Sletišti a jediná malá škoda je, že není Sleťák blíž a že se muselo přes jednu silnici,“ usmál se Jiří Kabyl.

Také jednatel Sportovních areálů Jiří Chvojka turnaj chválil a neskrýval radost, že se turnaj uskutečnil právě na stadionu Františka Kloze. "Chlapci a děvčata z týmů hrajících převážně nižší soutěže si tady jindy nemají šanci zahrát. Věřím, že to pro ně byl pěkný zážitek, na který nikdy nezapomenou," řekl Chvojka s tím, že předvedené výkony ho příjemně překvapily. "Gratuluji postupujícím na finálový turnaj a přeji jim hodně štěstí a úspěšnou reprezentaci kladenského okresu,“ dodal jednatel SAMK.

Turnaj je určen pro kategorii U13 (mladší žáci) působící v nižších soutěžích. Hrálo se na "malé" hřiště ve formátu 6+1 na 2x12 minut, každý si zakopal 4 zápasy. Vítězi skupin se staly kluby SK Kročehlavy, AFK Tuchlovice, TJ Unhošť a Fotbal Zákolany. A kvalifikovaly se tak do finálového turnaje, který se uskuteční 25. června tradičně v Horních Počaplech u Mělníka.

Celkový vítěz se může tradičně těšit na skvělou cenu. Autobus bude přistaven u jeho stadionu a odveze ho na bundesligový duel - letos týmu RB Lipsko.

Doplňme místa dalších kvalifikačních turnajů Kába Cupu 2023: 10.5. Nespeky, 11.5. Chotusice, 24.5. Komárov, 25.5. Budiměřice u Nymburka, 30.5. Vojkovice, 31.5. Dolní Břežany.