„Chytili jsme opravdu těžké soupeře. Francie v semifinále byla fakt silná, ale nám to sedlo a dávali jsme šance. Třeba předtím ve Švýcarsku jsme to sice otočili až v posledních pěti minutách, ale měli jsme šancí osm. Teď jich bylo méně, ale dávali jsme," povídal šťastný Jirka Kabele po semifinále, kde za Francii nastoupil Mario Lička, zatímco jeho otec Verner trénoval spolu s druhým synem Marcelem Čechy. „Mario je vtipálek a měl to dobře vymyšlené. Prý se na finále připojí k tomu, kdo uspěje. Samozřejmě v legraci."

Tým neslevil z kvality ani ve finále proti evropské špičce – Španělům. Ti byli v posledních čtyřech letech vždy ve finále tohoto turnaje a dvakrát po sobě vyhráli. Zlatý hattrick jim zmařila česká parta. „Byl to nejtěžší soupeř, fakt samá kvalita. Měli jsme i trochu štěstí, že Jirka Jarošík vyrovnal minutu před koncem a pak jsme zvládli i penalty. Euforie byla obrovská," popisoval Kabele a děkoval dvěma personám, které se o český tým staraly a zajistily mu skvělé podmínky. „Dominiku Rodingerovi a Markétě Haindlové z ČAFH patří obrovský dík od nás všech kluků bez angažmá. Starali se o nás skvěle. Markéta nás dokonce v neděli den po finále vzala na výlet do Rotterdamu, kde nějaký čas žila. Perfektní zážitek," děkoval Kabele dámě, která nemá ve vedení FAČR na růžích ustláno.

A přestože je velmi pohledná, s partou fotbalistů to prý těžké neměla. „Kdepak, byli jsme hodní. Ona je na nás také hodná," usmíval se odchovanec pražského Motorletu.

Skvělá byla zpáteční cesta letadlem. Fotbalistům se dostalo privilegia, aby vezli mistrovský pohár pěkně na sedačce. A kapitán přes mikrofon všem poděkoval za skvělou reprezentaci České republiky.

Ale pomůže alespoň některým fotbalistům turnaj pořádaný organizací FIFPRO k novému angažmá? Podle Kabeleho snad ano. „Já myslím, že někteří už někde začali trénovat, tak se to třeba povede. Klukům bych to přál. Já bych měl hrát dál za Vyšehrad, který postoupil do druhé ligy, ale definitivně dohodnuti nejsme," hlásil před středečním duelem proti Písku, kde hraje jiný Ex-kladeňák Michal Rendla. „Už se na něj těším," dodal Jiří Kabele.