Malou vlaštovkou, jakoby právě vrácenou z teplých krajů, byla výhra 3:1 nad elitním celkem I. B třídy – Lidicemi. Střelecky se o ni postaral jediný borec – Lukáš Kala. Svůj premiérový hattrick v soutěži stihl za pouhých 16 minut, jeho čistotu pokazila jen penalta proměněná lidickým T. Radostou.

I proto byl nominován do internetové ankety Kladenského deníku o Počin víkendu a s přehledem ji vyhrál.

„Rozhodně jsem nečekal, že ten zápas vyhrajeme a rozhodně jsem nečekal, že v ní uspěji. Myslím, že mi hodně pomohla přítelkyně. Spustila akci přes spoustu kamarádů a společných přátel. Stoprocentně mi pomohli i kluci z obou sportů, které dělám,“ poděkoval borec fotbalového Brandýsku a futsalových Třebusic.

Svůj gólový koncert popsal ochotně. Brankáře Kohouta, který už paradoxně anketu vyhrál dokonce dvakrát, pokořil nejprve dorážkou, pak krásnou střelou k tyči a nakonec z pokutového kopu. „U té dorážky mi pomohlo, jak Jirka Vaněk kopl trestňák. Dorážel jsem nadvakrát a spíš se štěstím, byla to šmudla. U druhé branky mi nádherně nahrál za obranu Tomáš Tesař a třetí byla penalta na mě. I proto jsem kopat nechtěl, navíc většinou jdou zkušenější kluci. Ale tady mě Ingy Jirka Vaněk řekl, ať jdu a povedlo se,“ usmíval se sedmadvacetile­tý borec.

Výkony mateřského Brandýsku hrajícího na hřišti Kolče ho jinak dost mrzí, I. B třídu by rád hrál dál. „Je to lepší soutěž než okres, už jenom tři rozhodčí něco znamenají. Kvalitnější je i hra. Ale co se dá dělat. Máme málo hráčů, zimní příprava nestačila a pokazili jsme dva první zápasy doma. Sedmibodovou ztrátu na Tuchoměřice asi nevymažeme, to si nenechají ujít. Takže si chceme co nejlépe zahrát a připravit se na okres, ten už asi budeme hrát doma na Brandýsku,“ předvídá.

A ještě jedna zajímavost. Lukášovo příjmení, a blízkost Brandýsku se Švermovem svádí k tomu, že by mohl být příbuzný se slavnou hokejovou rodinou Jágrů. Sestra Jaromíra je rovněž Kalová. „A Jitka, stejně jako moje máma. Ale žádné příbuzenstvo to není. Stejně jako s hokejistou Kallou. Úplně šílím, když mi někdo napíše se dvě L,“ dodal Lukáš Kala.